על סף סיכום: פאו גאסול בדרך לקליבלנד בטרייד

העסקה הגדולה, במסגרתה יגיע אנדרום ביינום ללייקרס, מתקדמת

מערכת אתר ערוץ הספורט  05.01.14 - 12:50
תחילת כתבה

מעטים האמינו שזה ייצא לפועל, אבל ייתכן מאוד שזה באמת יקרה: על פי פרסומים בארצות הברית, העסקה במסגרתה פאו גאסול יישלח לקליבלנד בטרייד תמורת אנדרו ביינום מתקדמת. בלי בחירות דראפט עתידיות, בלי עזרה, בלי תקווה. המסקנה הראשונית, כמובן, היא שהלייקרס ויתרו על העונה.

המטרה בשליחת גאסול לאוהיו היא חסכון משכורתו העצומה, שעומדת בשנתו האחרונה לחוזה על 19.28 מיליון דולרים. שכרו של אנדרו ביינום, ששיחק בעבר בחוסר הצלחה בלייקרס ובשנתיים האחרונות מתמודד עם סדרת פציעות מתסכלת, עומד על 12.25 מיליון דולרים ובלוס אנג'לס יוכלו לחתוך אותו עד 7 בינואר ובכך לחסוך לעצמם את מלוא הסכום שהוציאו על הספרדי. בינתיים, בעיר המלאכים מכחישים שהעסקה סגורה משום שהם מחפשים תמורה גדולה יותר.

מעבר לעובדה שמדובר במהלך כלכלי מחושב, כנראה שזהו ויתור על העונה, שעשויה להיות האחרונה של קובי בראיינט. הכוכב הבלתי מעורער, שחתם לאחרונה לשנתיים נוספות והביע בפומבי את התנגדותו לשלוח את פאו גאסול מעיר המלאכים, מתמודד עם פציעה חדשה ובלי הספרדי יתקשה אפילו להגיע לפלייאוף.

ברחבי הליגה החלו לצוץ שמועות ורמיזות על כך שהחסכון הכלכלי יאפשר ללייקרס להביא כוכב בולט אחר, כאשר ברור שבלוס אנג'לס רוצים להשיג יותר מאשר אנדרו ביינום המקרטע. "למה תמיד צריכים להעביר אותי?", שאל פאו, שזכה עם הלייקרס בשתי אליפויות מאז הגיע מממפיס.