רשמית: מטה וולרד פיס חתם בסצ'ואן הסינית

אחרי שעזב את ה-NBA, השחקן השנוי במחלוקת עובר לקבוצת 'לוויתן כחול'

שי לוי
שי לוי  04.08.14 - 11:32
וורלד פיס. יהפוך לכוכב על בסין או יסתבך גם שם? (gettyimages)
וורלד פיס. יהפוך לכוכב על בסין או יסתבך גם שם? (gettyimages)
תחילת כתבה

הליגה הסינית ממשיכה למשוך אליה כוכבי NBA מזדקנים ושנויים במחלוקת. אחרי שסטפון מרבורי השתלט על הליגה בשנתיים האחרונות, בעונה הקרובה ישחק שם גם מטה וורלד פיס, הלא הוא רון ארטסט, שחתם הבוקר (שני) בקבוצת סצ'ואן הלוויתן הכחול.

וורלד פיס בן ה-34 פתח את העונה שעברה בניו יורק ניקס אך נראה רע מאוד במהלכה, סבל ממספר פציעות ושוחרר באמצע חודש פברואר לאחר שב-29 משחקים העמיד את הממוצעים הנמוכים ביותר בקריירה שלו: 4.8 נקודות ו-2 ריבאונדים ב-13 דקות למשחק. ממוצעי הקריירה של הפורוורד ב-15 עונותיו בליגה הטובה בעולם (1016 משחקים סה"כ) עומדים על 13.9 נקודות, 4.7 ריבאונדים ו-2.8 אסיסטים ב-33 דקות.

הליגה הסינית הפכה בשנים האחרונות לאחת הליגות האטרקטיביות ביותר על פני הגלובוס בשל הכסף הגדול שהקבוצות המקומיות משקיעות בניסיון למשוך זרים ברמה גבוהה שנפלטים מה-NBA. בעונה החולפת הוביל מרבורי את קבוצת בייג'ינג לזכייה באליפות הליגה עם יותר מ-21 נקודות בממוצע למשחק.

עם כל הכבוד לארטסט ומרבורי, האטרקציה הגדולה ביותר של הליגה הסינית בעונה הקרובה יהיה דווקא נער צעיר מקונגו העונה לשם, עמנואל מודאיי, שהיה השחקן הטוב ביותר בתיכונים בארה"ב בעונה החולפת ונחשב כיום לאחד משני המועמדים הבכירים להיבחר במקום הראשון בדראפט 2015. מודאיי החליט לוותר על המכללות וחתם על חוזה מקצועני בסין על מנת לעזור למשפחתו מבחינה כלכלית.