לעיני מלוכה: הקבאלירס רשמו ניצחון שביעי רצוף

עם הנסיך וויליאם ביציע החל מהרבע השלישי, קליבלנד ברחה ל-88:110 על ברוקלין. 26 לווייטרס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.12.14 - 06:45
תחילת כתבה

בכל משחק נתון, שחקן אחר יכול להתעלות כדי לעזור לקבוצה לנצח. אבל הלילה (בין שני לשלישי), קליבלנד קיבלה עזרה ממקור לא צפוי: בית המלוכה הבריטי. הנסיך וויליאם ורעייתו קייט מידלטון התיישבו אחר כבוד במושבים לצד הפרקט באמצע הרבע הרביעי בברקלייז סנטר שבברוקלין, ומאותו רגע הקבאלירס ברחו ל-88:110 על הנטס כדי לרשום ניצחון שביעי ברציפות.

הדוכס והדוכסית מקיימברידג',נכנסו לאולם תחת מטר של הבזקי מצלמות כשנותרו 7:14 דקות לסוף הרבע השלישי, כשלוח התוצאות הראה 61:61. קווין לאב עמד אז על הקו והחטיא בצורה נוראית. "זה יותר מסיח את הדעת מאשר אנשים שמנופפים במגבות, זו הסחת דעת גדולה", הודה לאב.

אלא שמאותו רגע ואילך, רק קליבלנד הייתה על הפרקט. אולי זו ההתרגשות שהשפיעה רק על הנטס, אולי זו מוטיבציה של קינג ג'יימס להוכיח שגם לו יש דם כחול בווריד, ואולי זה סתם צירוף מקרים. כך או כך, מרגע שהזוג המלכותי הופיע, הקאבס ניצחו את ברוקלין 27:49. כך שבסופו של דבר, דייויד בלאט יכול לרשום וי נוסף, כשמאזנו עולה ל-7:12.

לברון דווקא לא היה בשיאו, והוא סיים עם 18 נקודות ב-8 מ-17 מהשדה. גם קיירי ארווינג כנראה הסתנוור מהמעמד וקלע 7 נקודות בלבד ב-2 מ-10 מהשדה, בעוד שהצלע השלישית במשולש הזה, קווין לאב, סיפק 19 נק' ו-14 ריב'. אז מי הצטיין? דיון ווייטרס, שבימים האחרונים דובר עליו כמי שעשוי לעזוב בטרייד עתידי, שמע כנראה את הביקורת ורשם משחק מצוין של 26 נקודות מהספסל.

הקאבס הביסו את ברוקלין לא רק בלוח התוצאות, אלא גם בעמודת הריבאונדים (33:55) ועצרו את היריבה על 4 מ-19 מקשת השלוש. לקליבלנד גם עזרה העדרות של ג'ו ג'ונסון החולה וברוק לופז הפצוע, כאשר קווין גארנט היה הקלע המוביל של הנטס (11:8) עם 14 בלבד. לדרון וויליאמס היו 13 נק' ו-11 אס', ומירזה טלטוביץ', שהוגרל עם נבחרתו בוסניה לבית של ישראל ביורובאסקט, הוסיף 11.

כבר בלילה שבין שלישי לרביעי, הקאבס ישובו הביתה לקליבלנד ויפגשו בפעם השלישית העונה את טורונטו. לאחר מכן, בחמישי, הם יתארחו אצל קווין דוראנט למץ'-אפ חם בין שני השחקנים הטובים בליגה, ובשישי בלאט יתמודד מול גל מקל וניו אורלינס.