"בלאט יישאר המאמן שלנו, הנרטיב סביבו פשוט מגוחך"

הג'נרל מנג'ר של קליבלנד, דייויד גריפין, דיבר לראשונה והעניק גב לישראלי: "זו לא הצבעת אמון, כי הוא לא זקוק לה". קרלייל החמיא: "אחד המאמנים הטובים בעולם". ארווינג לא ישחק נגד פילדלפיה

אור זיו
אור זיו  04.01.15 - 22:49
תחילת כתבה

קליבלנד שוב הפסידה הערב (ראשון). ה-109:90 לדאלאס בבית היה ההפסד החמישי ב-7 המשחקים האחרונים. אבל למרות הלחץ הגובר והרחשים בנוגע לדייויד בלאט, המאמן זכה לפני המשחק לגיבוי חד משמעי מהג'נרל מנג'ר של הקבאלירס, דייויד גריפין.

"הנרטיב הזה בנוגע למאמן שלנו הוא מגוחך באמת", אמר גריפין, שמכיר את בלאט עוד הרבה לפני המינוי בקיץ, "אין פה סיפור. קואץ' בלאט הוא המאמן שלנו, והוא הולך להישאר המאמן שלנו. אל תכתבו שזו הצבעת אמון, כי הוא מעולם לא היה זקוק לכך. לא היה ספק לרגע. לא הולכים להיות שינויים, נקודה".

ה-GM עקץ את הכתבים: "שמעתי את כל הציטוטים של לברון ג'יימס. בשלוש פעמים נפרדות הוא אמר 'אנחנו משתפרים ביחד בכל יום, ואני שמח עם מי שיש לנו בראש המערכת'. אבל זה לא היה ציטוט מספיק סקסי, אז המשכנו לחפש משהו אחר עד שמצאנו משהו שלילי. הנרטיב הזה נגמר".

"השתפרות והתפתחות לטווח הארוך זה מה שאנחנו מנסים לעשות", הוסיף גריפין, "כל מי שנמצא במועדון - ההנהלה, השחקנים, המאמנים, לברון עצמו - חתמו פה בשביל הטווח הארוך. זה משהו שאנחנו בונים במשך זמן וכן, יש גם מעידות בדרך. היו רגעים שזה נראה רע מאוד. אבל גם ניצחנו את כל הקבוצות שנמצאות מעלינו במזרח. עד לפני שלושה משחקים היה לנו את הלו"ז השישי הכי קשה בליגה, וכל זה כשהיו לנו הרבה פציעות. כולם צריכים פשוט להירגע ולתת לדברים לקרות".

גם מאמן היריבה מדאלאס, ריק קרלייל, מצא זמן להחמיא לבלאט לפני המשחק: "אתם חושבים שיש ציפיות גבוהות פה? בכדורסל האירופי - ברוסיה, בישראל - הקבוצות הללו משחקות לא רק עם חשיבות בליגה, אלא עם חשיבות לאומית", טען קרלייל, "דייויד עבר את כל זה. בלאט הוא אחד המאמנים הטובים בעולם, והוא הוכיח את זה הרבה לפני שהגיע ל-NBA. קליבלנד לא תמצא מאמן יותר טוב ממנו".

קיירי ארווינג ייעדר מול פילדלפיה

החדשות הרעות מבחינת בלאט והקבאלירס הגיעו מכיוונו של קיירי ארווינג. הרכז הצטרף למסדר הפצועים של הקבוצה לאחר שהתלונן על כאבי גב ויצא מהמשחק ברבע השלישי. קליבלנד הודיעה שהוא לא יצטרף לנסיעה לפילדלפיה לקראת המשחק ביום שלישי, ויישאר לקבל טיפולים. בכך הוא מצטרף ללברון ג'יימס וכמובן לאנדרסון ורז'או שגמר את העונה.

בלאט הסביר שהפציעה נגרמה לו עוד במחצית השנייה בניצחון על שארלוט, והכאבים גברו נגד המאבס. "מעולם לא היו לי בעיות בגב, ולכן זה מעצבן. כואב לי מאוד, לפעמים הגוף פשוט אומר לך לעצור", אמר ארווינג עצמו, שהספיק לקלוע 6 נקודות בלבד לפני שסיים את הערב.

"זה הפריע לו היום", אמר בלאט, "הוא התקשה, כמו שראיתם. הוא נתן את מה שיש לו, אבל זו הסיבה שהוצאנו אותו מוקדם ואיפשרנו לו לנוח. מן הסתם זה היקשה עלינו, אבל היה יותר חשוב לנו שלא לסכן אותו, אז הוצאנו אותו".