בלאט משתדרג: אימאן שאמפרט וג'יי.אר סמית' עברו לקליבלנד

רשמית: הקבאלירס ביצעו טרייד משולש עם הניקס, במסגרתו דיון ווייטרס מצטרף לת'אנדר. מלבד הגארדים של ניו יורק, הקאבס גם יקבלו בחירת דראפט בסיבוב ה-1 מאוקלהומה ועשויים לצרף את דאלמבר. זה יציל את העונה?

אור זיו
אור זיו  06.01.15 - 03:40
תחילת כתבה

האם זה המהלך שיזניק את קליבלנד למעלה? לפי דיווחים בארה"ב, שהחלו אצל כתב 'יאהו' המוערך אדריאן ווז'נרובסקי, הקבאלירס נמצאים בשלבי סיום של ביצוע טרייד משולש עם הניקס והת'אנדר, במסגרתו ג'יי.אר סמית' ואימאן שאמפרט יצטרפו לסגל של דייויד בלאט במקום דיון ווייטרס. בנוסף, הקאבס יקבלו בחירת סיבוב ראשון מוגנת מאוקלהומה סיטי. הקבוצות שיחררו הודעות רשמיות שאישרו את הידיעה.

לפי מתווה העסקה, ווייטרס יעשה את הדרך לאוקלהומה סיטי. הגארד, שלא כל כך מצא את מקומו בקאבס העונה, נשלף ברגע האחרון מהסגל למשחק הלילה (בין שני לשלישי) בפילדלפיה, יחד עם לו אמונדסון ואלכס קירק שעוברים לניו יורק בנוסף לבחירת סיבוב שני ב-2019.

תחילה דווח שגם רג'י ג'קסון המוכשר לוקח חלק בטרייד ואמור לעבור לתפוח הגדול, אבל מאוחר יותר העניין נשלל. הניקס שיחררו בנוסף את הסנטר סמואל דאלמבר, שבהחלט עשוי למצוא את עצמו בקליבלנד גם כן. מלבד זאת, פיל ג'קסון קיבל מ-OKC את לאנס תומאס. כל שלושת השחקנים שהגיעו לניקס מחזיקים בחוזה בלתי מובטח.

ווייטרס פתח את העונה כגארד הפותח לצד קיירי ארווינג, אך בשלב מוקדם בלאט החליט להוריד אותו לתפקיד של שחקן שישי. עם זאת, השחקן שנבחר רביעי בדראפט 2012 לא שמר על עקביות ולצד משחקים טובים, היו גם כאלה בהם הוא נעלם. הוא רשם העונה 10.5 נק' בממוצע, אך דייק רק ב-25.6% מטווח השלוש.

שאמפרט הוא גארד מבטיח לא פחות מווייטרס, ואולי אף יותר - הוא נחשב לשחקן הגנה מצוין שבשנים האחרונות שיפר גם את הקליעה. יש לו 9.3 נק' בממוצע למשחק (34.8% לשלוש), עם כי הוא סובל מפציעות תכופות וגם בימים אלה הוא לא כשיר. סמית', לעומת זאת, כבר לא צעיר (בן 29) וגם ידוע כטראבל-מייקר, אך כשהוא נהנה מהכוונה נכונה, הוא מסוגל לתרום הרבה. הגארד קולע השנה 10.9 נק' למשחק (35.6% לשלוש), אבל הממוצע שלו בקריירה עומד על 13.3 נק' ולפני שנתיים הוא זכה בתואר השחקן השישי של העונה. 

בשבועות האחרונים דובר רבות על כך שקליבלנד זקוקה לשדרוג בעמדת הגארד, והמהלך הזה בהחלט עונה על הדרישה. שאמפרט וסמית' מוסיפים עוד שני קלעים טובים לסגל של בלאט, אך חשוב מכך, שאמפרט אמור לשפר את משחק ההגנה. בנוסף, העובדה שהמאמן מקבל שני גארדים שימושיים במקום אחד, משפרת את העומק בסגל שלו. השאלה היא איך הוא יתמודד עם האגו של סמית'.