חזית חדשה? דייויד בלאט: "לאב לא שווה שכר מקסימום"

לאחר התבוסה בסקרמנטו, מאמן קליבלנד שלח ביקורת מרומזת על הפורוורד. לברון עשוי להקדים את חזרתו למשחק הבא, לאב: "זה מאכזב שלא הצלחנו לנצח לפחות חצי מהמשחקים בלעדיו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.01.15 - 10:24
תחילת כתבה

האור בקצה המנהרה, אם עדיין יש כזה, הולך ונהיה מעומעם יותר ויותר מבחינת דייויד בלאט. קליבלנד רשמה הלילה (בין ראשון לשני) את ההפסד החמישי ברציפות שלה, 103:84 כואב לסקרמנטו בחוץ, ונפלה למאזן 19:19. הקבאלירס פשוט נראים אבודים ללא לברון ג'יימס, שנעדר מאז ה-28 בדצמבר ובתקופה הזו הקבוצה רשמה ניצחון בודד.

"אנחנו עוברים הרבה דברים עכשיו, בכנות", הודה בלאט, שנראה כי הוא מתחיל להתייאש, "אנחנו עוברים הרבה מבחנים ותלאות, הרבה שינויים. הרבה התאמות תוך כדי תנועה. לפעמים אתה נפגע מכל הדברים האלה ביחד. הערב לא היה צעד קדימה".

המאמן הישראלי הרגיז לא מעט אנשים, עם הערה בנוגע לקווין לאב. אחד הכתבים ציין בפני בלאט שהקשיים של הקאבס מגיעים למרות שיש לו שני שחקני "מקסימום" בחמישייה - קיירי ארווינג וקווין לאב. התגובה? "ובכן, קווין הוא עדיין לא שחקן מקסימום, לא?". למען האמת, הפאוור פורוורד קיבל ב-2012 ממינסוטה חוזה מקסימום, לפני שנשלח בטרייד הקיץ לקליבלנד.

הציטוט הזה הוביל לדיון סוער בטוויטר בין פרשנים ועיתונאים אמריקנים, שחלקם הרגישו שהמאמן מטיל את האשמה על השחקן. אחרים טענו שבלאט לא התכוון לבקר את לאב, ואולי התייחס לעובדה שחוזהו נגמר בקיץ ועתידו בקבוצה לא מובטח.

על כל פנים, בקליבלנד מצפים לקבל את לברון במשחקים הקרובים, אולי אפילו כבר בפיניקס ביום שלישי בלילה - אם הוא ישלים אימון מלא. לאב הביע את מורת רוחו מהיכולת של הקבוצה בהעדרו של הסופרסטאר: "ציפינו לנצח לפחות חצי מהמשחקים בלעדיו, זה מאוד מאכזב. אנחנו מרגישים שיש לנו מספיק כישרון, אבל היה לנו פשוט קשה בלעדיו. מן הסתם, הוא מביא כל כך הרבה דברים למגרש, אבל אנחנו חייבים למצוא דרך להסתדר".

"לא משנה מה קורה, או מי נמצא על המגרש כשלברון חוזר, אתה עדיין צריך להיות שחקן כדורסל", הדגיש קיירי ארווינג, "אתה חייב להישאר אגרסיבי, לקרוא את ההגנה, ללחוץ על הרכז השני ולעשות את המיטב כדי להריץ את ההתקפה ומה שצריך כדי לנצח".

סקאוט של קבוצת NBA שנכח במשחק, ביקר את היכולת של קליבלנד: "זו קבוצה שנמצאת בחוסר סדר. הם כל כך מבולבלים עכשיו עם החלקים החדשים בפאזל. וזה לא רק זה, היו שחקנים שאפילו לא חצו את קו מחצית המגרש כדי לחזור להגנת המעבר".