"דבריי הוצאו מהקשרם. לאב שחקן מהשורה הראשונה"

בלאט הסביר את ההערה שאמר על כוכב קליבלנד: "דיברנו, הוא הבין אותי". לאב: "חבל שאנחנו מתעסקים בזה". המאמן נשאל על הקשיים בעונתו הראשונה: "יש עקומת למידה שלא קשורה לניסיון או לכישורים שלך"

אור זיו
אור זיו  13.01.15 - 10:10
תחילת כתבה

דייויד בלאט עורר סערה אתמול (שני) ואפילו הפך לטרנד בטוויטר. הערה קטנה שאמר במהלך ראיון לאחר ההפסד 103:84 לסקרמנטו, הצליחה לגרום לכדור שלג מתגלגל. עכשיו הגיע שלב ההסברים של מאמן קליבלנד.

כזכור, בלאט אמר ש"קווין לאב עדיין לא שחקן של חוזה מקסימום". רבים פירשו זאת כביקורת על הפורוורד, שהגיע בטרייד ממינסוטה בקיץ. אך בלאט ככל הנראה התכוון לכך שלאב חתם ב-2012 על חוזה לארבע שנים, במקום המקסימום האפשרי של חמש, ובקיץ יש לו סעיף יציאה.

"אני לא שם יותר מדי לב לרשתות חברתיות, אבל אני חושב שדבריי לא הובנו כהלכה או הוצאו מהקשרם", טען בלאט לאחר האימון, לקראת המשחק של הקאבס הלילה (בין שלישי לרביעי, 4:00) נגד פיניקס, "פשוט אמרתי שעם הקבוצה שלנו, אין לו חוזה מקסימום מכיוון שאסור לנו לדבר איתו על זה עד שתיגמר העונה. לזה באמת התכוונתי. אז אני חושב שהסיפור הזה מצער, אך כך עובד העולם לפעמים. אני משער שאצטרך להיות ברור יותר להבא".

המאמן הישראלי גם הסביר שהייתה לו שיחה עם לאב עצמו: "כן ציינתי את זה בפניו, רק בגלל ששמעתי את התגובות לכך, אבל לא הייתה לו בעיה עם זה. הוא מבין בדיוק כמוני שדברים יוצאים מהקשרם או שאולי לא הייתי ברור במה שהתכוונתי להגיד. אני מקווה שעכשיו אתם מבינים בדיוק למה התכוונתי. קווין לאב, עבור, הוא שחקן מהשורה הראשונה, אם אתם רוצים להגדיר את זה לפי חוזה מקסימום או כל דבר אחר. הוא אחד השחקנים הטובים ב-NBA וכך אנחנו מעריכים אותו".

גם לאב עצמו לא התרגש מהסיפור: "מן הסתם הייתה תגובה, אבל לא ממני. רציתי לדעת מה ההקשר. ברגע שהבנתי על מה הוא דיבר, הוא צודק. אנחנו לא יכולים לדבר על הקיץ הזה או על החוזים או שום דבר בסגנון הזה. נתתי לזה לרדת לי מהגב. היה לנו אימון נהדר היום, ויותר מהכל, אני חושב שזה חבל שאנחנו מדברים על דברים כאלה כשאנחנו במאזן 8:1 בתשעת המשחקים האחרונים שלנו. אנחנו צריכים לנצח משחקים עכשיו, אז אני לא מתעסק בזה כרגע".

בנושא אחר, בלאט נשאל אם עבודת האימון ב-NBA מרגישה לו יותר קשה ממה שהוא דמיין קודם: "לא, זה רק קשה כשאתה בתקופה רעה, אבל זה יותר קשור לצד המקצועי של הדברים מכל דבר אחר. אין ספק שלהגיע לליגה הזו כשחקן או כמאמן, זה דורש ממך הלך רוח מסוים. יש עקומת למידה שלא קשורה לכמות הניסיון שלך, או לרמת הכישורים שלך. ה-NBA זו חיה אחרת, ואני לומד ואמשיך ללמוד".