דיווח בארה"ב: לברון נפגש עם ריי אלן. יצטרף לקבאלירס?

כוכב קליבלנד עושה מאמצים לשכנע את חברו ממיאמי לוותר על הפרישה. דייויד בלאט אחרי הניצחון הרביעי ברצף: "ככה אני רוצה לראות את החבר'ה נהנים"

אור זיו
אור זיו  22.01.15 - 10:14
תחילת כתבה

למרות שקליבלנד מתחילה לקבל צורה, עם שובו של לברון ג'יימס והטריידים האחרונים, לא בטוח שהקבוצה סיימה להוסיף חלקים לפאזל. לפי ESPN, במהלך הגיחה הקצרה שלו לטיפולים במיאמי מוקדם יותר החודש, קינג ג'יימס נפגש עם ריי אלן בניסיון לשכנע אותו להצטרף לקאבס העונה.

כזכור, אלן לא שיחק מאז סדרת הגמר האחרונה, במהלכה הפסיד יחד עם לברון לספרס. הקלע בן ה-39, שעונתו הקודמת הייתה ה-18 במספר ב-NBA, התלבט בחודשים האחרונים האם לפרוש או להמשיך, ועל פי הדיווחים הוא הודיע לקבוצות שישאלו אותו בינואר, כשהמטרה שלו היא לקבל החלטה בפברואר.

מלבד ג'יימס, גם מייק מילר וג'יימס ג'ונס שהיו עם השניים במיאמי, שומרים על קשר עם אלן. מלבד זאת, גם עוזרו של דייויד בלאט, טיירון לו, מכיר את קלע השלשות הגדול בכל הזמנים מימיהם המשותפים בבוסטון והוא שוחח איתו על האפשרות שיחתום בקליבלנד לסיבוב הופעות אחרון בהחלט.

בלאט: "ככה אני רוצה לראות את החבר'ה נהנים"

בכל מקרה, עד שריי אלן יגיע (או לא), הקבאלירס ממשיכים לתפוס מומנטום חיובי אחרי שבועות של אי-נחת. הלילה (בין רביעי לחמישי), בניצחון 92:106 על יוטה, דייויד בלאט קיבל מהשחקנים שלו את אחת ההופעות המלהיבות ביותר שלהם העונה, עם דאנקים, מסירות בעין עקומה, חסימות ובעיקר מהלך אחד גדול שכולם דיברו עליו אחרי המשחק.

ברבע השלישי, כשקליבלנד ברחה לפער 28 נקודות, קיירי ארווינג הסיט מסירה של שחקן הג'אז. ג'יי.אר סמית' הציל את הכדור מיציאה החוצה כשהיכה בו מאחורי הגב, ישר לידיו של טריסטן תומפסון. הפורוורד השאיר לארווינג, שהכדור כמעט ברח לו, אבל תוך כדי מעידה הקפיץ לאוויר וקווין לאב המשיך את האלי-אופ לדאנק שהקפיץ את הקהל.

"אני לא בטוח שככה בדיוק אני רוצה שהשחקנים ישחקו, אבל זו כן הדרך שאני רוצה לראות אותם נהנים לשחק", אמר בלאט, "זה לא מהלך שגרתי או מתוכנן, אבל משחק הכדורסל או יצירתי ויפה. וכשאתה משחק עם תשוקה והתלהבות, זה נהדר. נהדר לצופים, נהדר לבחורים. זה לא מה שעושה קבוצה למנצחת בהכרח, אבל זה בהחלט רגע נהדר לכל מי שמעורב".

גם לברון ג'יימס התלהב מהמהלך: "הרגע הכי טוב של הערב. אני חושב שהאוהדים שלנו השתוקקו לרגע כזה ואנחנו שיחקנו עבור האוהדים שלנו והם הראו לנו את התמיכה שלהם שוב".

בלאט דיבר אף על התוצרת ההתקפית המצויינת של החמישייה (כולם קלעו לפחות 15 נקודות): "אנחנו מניעים את הכדור, הבחורים משחקים ביחד. שוב היו לנו הרבה זריקות פנויות ל-3 שהחטאנו, ועדיין קלענו 106 נקודות. אני מאמין שהזריקות הללו ייכנסו, והן נכנסו בשלושת הניצחונות הקודמים. הדבר הכי חשוב היה ההגנה, עצרנו אותם על 40 אחוזים. זה הסיפור של המשחק מבחינתי".