לספור עד עשר: קליבלנד ניצחה 90:106 אצל מינסוטה

לברון הפגיז 36 נקודות וסידר לבלאט ניצחון עשירי ברציפות. לאב ספג בוז צורם בשובו לביתה של האקסית, 33 לוויגינס מנגד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.02.15 - 06:35
תחילת כתבה

בשנים הקרובות, הפרשנים ינתחו וידסקסו בטרייד ששלח לקליבלנד את קווין לאב תמורת אנדרו וויגינס. אבל לפחות בנקודת הזמן הנוכחית, נראה ששני הצדדים יצאו נשכרים, אבל בעיקר הקאבס. הלילה (בין שבת לראשון), הקבוצה של דייויד בלאט רשמה ניצחון עשירי ברציפות, כשחגגה 90:106 במינסוטה - במשחק הראשון של לאב בחזרה לאולם הביתי של האקסית. הקבאלירס כבר במאזן 20:29 ובמרחק משחק בודד משיקגו שמוליכה את הבית המרכזי.

בטימברוולבס דאגו לחמם את האווירה לקראת המשחק וכצפוי, הקהל בטארגט סנטר קידם את פניו של הפורוורד עם שריקות בוז צורמות. זה לא הפריע ללאב לתת תרומה סולידית של 14 נקודות ו-17 כדורים חוזרים. אבל לברון ג'יימס, שהבטיח לפני המשחק להעניק לחברו גב ולסדר לו ניצחון, עמד במילה שלו עם הופעה של 36 נקודות, 6 ריב' ו-5 אס', כולל 13 נקודות רצופות ברבע האחרון. גם לטימופיי מוזגוב היו 14 נק', קיירי ארווינג הסתפק ב-12 בלבד (4 מ-16 מהשדה) ומת'יו דלאבדובה סיפק 10 מהספסל.

למרות הפער היחסית נוח בסיום, זה לא בדיוק הלך קל לקליבלנד. הטימברוולבס אמנם מחזיקים במאזן 39:8, אבל הם קיבלו לאחרונה את ניקולה פקוביץ' וקווין מרטין אחרי העדרות ממושכת, ויחד עם וויגינס שרצה להוכיח לקאבס שלא היה חכם לוותר עליו והפגיז 33 נקודות, המארחים הובילו ב-5 נקודות בפתיחה הרבע הרביעי.

אבל בנקודה הזו החניכים של בלאט הידקו החגורה בהגנה, לברון לקח פיקוד עם דאנק עוצמתי ושתי שלשות, ולפתע הקאבס ביתרון 87:94. מינסוטה הרימה ידיים וקליבלנד שייטה כשהיא מנצחת 11:30 ברבע האחרון.

היריבה הבאה של הקאבס תהיה פילדלפיה, שאמנם כבר גברה עליהם השנה, אבל זו לא אמורה להיות משוכה גבוהה בדרך לניצחון ה-11 ברצף. שימו לב לנתונים: בשמונת המשחקים האחרונים, אף יריבה לא הגיעה ל-100 נקודות מול קליבלנד, כשהן קולעות בממוצע 92.8 נק'. אחוזי הקליעה משקפים את זה - מינסוטה, למשל, דייקה רק ב-41.5 % מהשדה.