הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בלאט כעס על השיפוט: "אני בטוח שיחנכו את מי שצריך"

הקאבלירס נוצחו לראשונה אחרי 12 ניצחונות רצופים, והם לא היו מרוצים מהדרך שבה זה קרה. גם לברון זעם, אך נזהר: "לא רוצה להיקנס". המאמן מקווה שג'יימס יהיה כשיר ללייקרס ביום ראשון

אור זיו
אור זיו  07.02.15 - 10:27

לקליבלנד היה חסר רק עוד ניצחון אחד כדי להשוות את שיא המועדון. אבל הלילה (בין שישי לשבת), הקבאלירס מעדו באינדיאנה כשהפסידו 103:99, למרות שהיה להם יתרון של 13 נקודות ברבע השלישי. החבורה של דייויד בלאט נעצרה אחרי 12 ניצחונות רצופים, ובסיום היה למאמן ולשחקניו תלונות על השיפוט.

הקאבס לא היו מרוצים ממספר שריקות ברבע המכריע. הייתה שם שריקה לעבירת תוקף של ג'ורג' היל על מת'יו דלאבדובה, ששונתה לאחר התייעצות בין השופטים. הייתה שם שריקה לעבירה של לברון ג'יימס על רוי היברט בזמן שכוכב הקאבס קלע ליי-אפ, מה שהוריד את הנקודות מהלוח 2 דקות לסיום. ולא הייתה שם שריקה לעבירה של היל כאשר הוא חטף את הכדור מלברון וקיירי ארווינג.

"כמובן שאני לא יכול לדבר על הנושא הזה. זו ליגה מאוד מקצוענית ונהדרת, והאנשים שצריכים להסתכל על כל הדברים הללו יסתכלו עליהם. זה יחנך את מי שצריך שיחנכוו אותו. אני חושב שזה אחד מאותם מקרים שמצריכים חינוך", אמר בלאט הנסער שהשתדל לא להתייחס ישירות לשופטים.

גם לברון הביע את תסכולו בעדינות המירבית, בהתייחס לעבירה שלו על היברט: "זו לא הייתה שריקה טובה. לא יישרתי את היד, רק הצבתי אותה כמו שעושים שחקנים גבוהים כשהם זורקים ג'אמפ-הוק בצבע. אני חושב שגם השריקה של דלאבדובה לא הייתה טובה בכלל. אני לא רוצה להיכנס לזה יותר מדי, כי אני לא רוצה לחטוף קנס".

אבל גם בלאט יודע שהשופטים לא הכריעו את המשחק, ומצא סיבה אחרת. "דבר אחד שלא היה לטובתנו הערב זו העובדה ששיחקנו נגד אינדיאנה בחוץ בבאק-טו-באק, בזמן שהם ישבו בבית בימים האחרונים והתכוננו אלינו. זה דורש מהשחקנים מאמץ מיוחד ולתת הופעה גדולה יותר מבסיטואציה רגילה, וזה עלה לנו ביוקר. לא הייתה לנו אותה אנרגיה, זה בלט ברבע האחרון", אמר המאמן הישראלי.

בלאט גם מודאג ממצבו של לברון, שנפגע גם בפרק כף היד (אותה כבר פצע לפני שבועיים) וגם בקרסול. "הוא חטף מכות כמה פעמים הערב", אמר המאמן, "היו שם כמה עבירות לא קלות. גם ככה הוא סובל מכמה פגיעות. נראה איך הוא ירגיש הלילה ומחר, ואני מקווה שהוא ישחק ביום ראשון נגד הלייקרס. אם הוא לא יכול, הוא לא ישחק".

ומה בנוגע לקווין לאב, שממשיך לבלבל את כולם עם משחק שני של 5 נקודות תוך שבוע, כשבין לבין הוא כיכב עם 24 נקודות מול הקליפרס? "במשחק הקודם קיבלתי את הכדור בפוסט והצלחתי להיכנס לקצב בשלב מוקדם. הפעם לא התבקשתי לקלוע, כי לברון וקיירי עשו את העבודה", הסביר הפורוורד.