"בלאט ספג ביקורות, אך הוא עשה עבודה אדירה"

על החתום: לברון ג'יימס, שסוף סוף מפרגן למאמן קליבלנד, רגע לפני הגמר. בלאט על ארווינג: "הוא עושה התקדמות איטית". וגם: אגדת הפוטבול ששלחה לו מסר

אור זיו
אור זיו  01.06.15 - 20:30
תחילת כתבה

הקאבלירס ערכו הערב (שני) את האימון האחרון שלהם בקליבלנד, לפני ההמראה לצפון קליפורניה. בלילה שבין חמישי לשישי ייפתח גמר ה-NBA מול גולדן סטייט ווריירס, ומבחינה מקצועית השאלה הגדולה היא סביב מצבו הבריאותי של קיירי ארווינג.

  • בין חמישי לשישי ב-5SPORT: גולדן סטייט נגד קליבלנד

"אנחנו פשוט מקווים שהוא יוכל לעלות לפרקט ולשחק", אמר דייויד בלאט לעשרות העיתונאים שהציפו את מתקן האימונים של הקאבס, "לא הייתה לו נסיגה בפציעות, אבל ההתקדמות שלו היא איטית". הרכז עצמו לא נשמע אופטימי: "לא אהיה ב-100 אחוזי כשירות, אלא אם יקרה נס כלשהו".

בלאט ציין שנפגש עם אגדת הפוטבול ג'ים בראון, שחקן הקליבלנד בראונס בעבר וחבר בהיכל התהילה. בראון כיכב באליפות האחרונה של העיר, ב-1964, ואמר למאמן הישראלי שהגיע הזמן להביא עוד תואר. בלאט ענה לו: "אין דבר שהייתי רוצה יותר".

מי שיכול לעזור לבלאט וקליבלנד לעשות זאת הוא כמובן לברון ג'יימס. הסופרסטאר לא הירבה לפרגן למאמן שלו העונה, אבל נראה שלאחרונה התרחשה התחממות ביחסים ביניהם. ראייה לכך אפשר למצוא בדבריו של קינג ג'יימס על בלאט היום.

"בכל פעם שמישהו נבחן בזכוכית מגדלת על כלום, אני יכול להזדהות איתו. אנחנו יודעים שהרבה אנשים יגידו דברים שאין להם משמעות, אבל זה מה שהם צריכים לעשות, זה הביזנס. אנשים אוהבים לקרוא דברים שליליים יותר מהחיוביים. אני חושב שבלאט התמודד עם הסיטואציה בצורה שבלתי תיאמן, במיוחד כמאמן רוקי - הוא לקח אותנו לגמר. אני חושב שהוא עשה עבודה אדירה", אמר לברון, שהוסיף כי לדעתו למאמן לא אכפת כמה קרדיט נותנים לו על ההצלחה של הקבוצה 

גם ארווינג הצטרף לתשבוחות: "הכבוד מאיתנו תמיד היה שם, והוא תמיד שמר על שיווי משקל. מלכתחילה הוא הגיע כמאמן של שחקנים, אבל עם כל השינויים במהלך העונה, הוא הקשיב למה שהיה לנו להגיד וידע לשלב את זה. אף אחד לא דרך על הבהונות של האחר. כולנו עשינו הקרבות, זה מה שחיבר בינינו ועכשיו אנחנו משחקים עבור האליפות".

מלבד זאת, קינג ג'יימס הודה כי הקליעה שלו מעבר לקשת הייתה רעה בפלייאוף: "הזריקות היו קצרת, הן היו ארוכות, הן היו שמאלה מדי והן היו ימינה מדי. הן פשוט לא נכנסו לי".