"אם היה רוצה, לברון מסוגל לקלוע 40 נקודות בממוצע"

אחרי שקינג ג'יימס שבר שיא נוסף והפך לצעיר ביותר שמגיע ל-25,000 נקודות בקריירה, בקאבס יצאו מגדרם. את בלאט מדאיג ג'יי.אר סמית', שנפצע בברך וייבדק: "זה מפחיד"

אור זיו
אור זיו  03.11.15 - 10:45
תחילת כתבה

25,000 נקודות לפני גיל 31. זה הנתון המטורף עליו לברון ג’יימס הטביע את שמו הלילה (בין שני לשלישי), ובכך הפך לראשון אי פעם שעושה זאת. 22 נקודות היו לכוכב קליבלנד ב-100:107 על פילדלפיה, והוא היה רחוק ריבאונד בודד מלהשלים טריפל-דאבל. אם שואלים את ג’יימס ג’ונס, שראה את לברון מקרוב במשך שנים רבות, הוא היה יכול להגיע להישג הזה כבר מזמן.

ג’ונס, פורוורד הקאבס, נשאל כמה קינג ג’יימס היה יכול לקלוע בממוצע אם רק נקודות היו מעניינות אותו. “אני חושב שהוא יכול לקלוע 40 בכל ערב”, אמר חברו של הקינג, “הוא מסוגל להוביל כדור מספיק, בוודאי שיש לו את האנרגיות כדי לשחק את הדקות והכ חשוב, כאשר הוא תוקף אתה חייב לוותר על משהו. אם הוא היה בהלך רוח של התקפה כל יום, כל היום, היריבות היו נותנות לו לזרוק ג’אמפרים. וזה הכי קל עבורו, כי אלה הזריקות שהוא לא צריך לעבוד עבורם”.

ג’יימס עצמו הצטנע והסיט את המחמאות לצוות מסביבו. “זה פשוט אומר ששיחקתי עם הרבה חברים נהדרים לקבוצה, עבור הרבה מאמנים מצויינים שאיפשרו לי להצליח על המגרש. מן הסתם זו נקודת ציון בכל פעם שאתה מסוגל לעשות דבר כזה. אני קוצר את התועלת מכך שהייתי בחברת קבוצות נהדרות”.

אבל עם כל הכבוד להישג הגדול של לברון, את דייויד בלאט מדאיג משהו אחר. ג’יי.אר סמית’ הספיק לשחק חמש דקות בלבד לפני שהחל להרגיש כאבים בברך, ובקליבלנד ממתינים שהגארד יעבור בדיקת MRI כדי לדעת ממה הוא סובל. נזכיר שהמאמן גם כך צריך להסתדר בלי קיירי ארווינג ואימאן שאמפרט הפצועים בתקופה הקרובה. “אנחנו מחכים בדאגה לראות איך הוא יגיב הלילה. אני מקווה שהוא בסדר, זה עניין מפחיד”, אמר בלאט.

קליבלנד כבר הובילה ב-21 הפרש ברבע האחרון כאשר בלאט החליט להוריד את שחקני החמישייה לספסל ולתת למחליפים לסגור עניין. אלא שהסיקסרס הצעירים הצליחו לחזור למשחק ולצמק לפער של 6 נק’ בלבד בדקה האחרונה. המאמן האמריקני-ישראלי לא נלחץ מהסיטואציה: “לא רציתי להגיע למצב שאני מחזיר את שחקני החמישייה”, הוא הודה, “ממש רציתי שהחבר’ה האחרים יסיימו וחשבתי שיהיה טוב אם הם יתמודדו עם מצב של לחץ כי בהמשך הדרך נזדקק לכך”.