הפשיל שרוול

לברון לא הסתדר עם הניקס ולא עם החולצות המיוחדות שקליבלנד לבשה. אז הוא קרע את השרוול והלך לעבודה ברבע ה-4, בדרך ל-86:96. הקינג סיים עם 23 נק', בלאט ב-1:4

אור זיו
אור זיו  05.11.15 - 06:03
תחילת כתבה

אין הרבה דברים שמצליחים להצר את צעדיו של לברון ג'יימס, אבל הלילה (בין רביעי לחמישי) זו כמעט הייתה החולצה שלבש שבלמה אותו. אז כוכב קליבלנד קרע את השרוולים, ניגש לעבודה והוביל את הקאבס ל-86:96 ביתי על ניו יורק, שהעלה את דייויד בלאט למאזן 1:4 מתחילת העונה.

הירבו לקלוע לקליבלנד: לברון ג'יימס 23 נקודות, מו וויליאמס 22, קווין לאב 11 (12 ריב’), טריסטן תומפסון (13 ריב’) וטימופיי מוזגוב 10 כ”א, ריצ’רד ג’פרסון 9. הירבו לניו יורק: כרמלו אנתוני 17 (12 ריב’), קריסטפס פורזינגיס 13, לנגסטון גאלוויי 12.

הקאבלירס נטשו ללילה אחד את הגופיות הרגילות ולבשו חולצות בעלות שרוולים, טרנד שקינג ג'יימס הביע התנגדות לו בעבר. לברון, ולמעשה כל קליבלנד, התקשו ברבע הראשון, במיוחד בהגנה, וראו כיצד הניקס בורחים ליתרון של 18:32 אחרי 12 דקות. במהלך הרבע השני, מספר 23 של קליבלנד פשוט תפס קריזה, עשה מעשה האלק הוגאן והתעלל בשרוולים. ההמשך היה טוב יותר מבחינתו.

זה התחיל בהגנה. החבורה של בלאט עצרה את כרמלו אנתוני ושות' על 14 נקודות בלבד ברבע השני וחזרה למשחק. ברבע השלישי קליבלנד גם עלתה ליתרון עם ריצת 0:7 בדקות האחרונות, בחסות מת'יו דלאבדובה-את-טריסטן תומפסון. ועדיין, אחרי שלושה רבעים, לברון עמד רק על 12 נק' אישיות.

אבל ברבע האחרון הסופרסטאר של הקאבס "נתן קווץ'", סיפק שני דאנקים מהדהדים, קלע את השלשה השנייה בלבד שלו עד כה העונה והכריע את ההתמודדות. הוא קלע 11 נק' ברבע המכריע מתוך ה-23 שלו, כאשר ההגנה המקומית המשיכה לחנוק את האורחים מהתפוח הגדול, שירדו למאזן 3:2.

מלבד לברון, מו וויליאמס היה השחקן היציב ביותר של קליבלנד עם 22 נקודות. הקאבס הצליחו להתגבר על ההיעדרות של ג'יי.אר סמית', שיחמיץ גם את המשחק הבא בשל פציעה בברך, כאשר ריצ'רד ג'פרסון הוקפץ לחמישייה במקומו. הקאבס קלעו רק 7 מ-27 מעבר לקשת ו-39.8 אחוזים מהשדה בסך הכל ועדיין ניצחו בפער דו-ספרתי. אם זה טוב או רע, תחליטו אתם.