הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

השורד האחרון: באיזו קבוצה יבחר ווסטברוק?

שת"פ עם הארדן ביוסטון או מעבר מפתיע לדטרויט או מיאמי? הצביעו: איפה הכוכב צריך לשחק?

אלון אמסלם
אלון אמסלם  08.07.19 - 19:51

תגיות: NBA

אחרי כמה ימים של רגיעה, הטרייד של קוואי לנארד ופול ג'ורג' לקליפרס הרעיד מחדש את עולם ה-NBA, אבל יש שחקן אחד שהזדעזע יותר מכולם - ראסל ווסטברוק. השחקן הכי חידתי בליגה ומפלצת הסטטיסטיקה שלא ראינו מעולם נשאר השריד היחידי מהטריו המבטיח של אוקלהומה סיטי, ווסטברוק-הארדן-דוראנט, וכעת, הליגה הטובה בעולם מחכה לראות מה תהיה התשובה שלו.

צריך לומר את האמת. בשלוש העונות האחרונות, שתיים מתוכן עם פול ג'ורג', הת'אנדר עפו בקלילות בסיבוב הראשון ולא באמת איימו על הגדולות. הבעיה היא שלעונה הקרובה ייכנס ווסטברוק כשהוא רגע לפני יום הולדתו ה-31 והוא עתיד להרוויח בה 38.5 מיליון דולר, אבל זה לא נגמר כאן. לאחר מכן יש לו עוד שלוש שנים (!) בחוזה העצום עליו חתם, כאשר השנה השלישית היא אופציית שחקן שנראה אותו מוותר עליה.

באותן שלוש השנים הוא ירוויח 41.3 מיליון, אחר כך 44.2 מיליון ואז לא פחות מ-47 מיליון דולר לעונה, זאת כשיגיע לגיל 34. עם הקצב בו הוא משחק והתמורה הממשית הדלה ביחס לסטטיסטיקה המנופחת, החוזה שלו נראה כמו מה שייחסל לת'אנדר את השנים הבאות ויתקע אותם במקום הכי גרוע בספורט האמריקאי: באמצע. אז רגע לפני שהצדדים מבינים שטרייד זה הצעד הנכון לשניהם, ניסינו לעשות קצת סדר ולהבין מה האופציות שעומדות בפני הכוכב.

מיאמי היט
אין ספק שהקבוצה מסאות' ביץ' לא מפחדת לנסות לצוד כוכבים. הם כבר נכנסו למירוץ לא מוצלח אחרי קווין דוראנט וכריס פול בקיץ הנוכחי והסתפקו אחר כך בג'ימי באטלר, שייכנס לנעליו של דווין וויד. אלא שבמצב הנוכחי זה פשוט לא מספיק וההיט יצטרכו להמשיך בבנייה המחודשת, אך השאלה מה יש להם להציע לת'אנדר? למיאמי יש בחירת דראפט עתידית אחת להציע, אבל כידוע, סאם פרסטי כבר שוחה בנכסי דראפט בעקבות עסקת ג'ורג', מה שמשאיר אותם עם הסגל הנוכחי.

אלא שגם בסגל הזה יש להיט עם מה לעבוד. הם יכולים לשלוח לאוקלהומה סיטי חבילה שמורכבת מבאם אדבאיו וג'סטיס וינסלו ועטופה בסרט בדמותו של גוראן דראגיץ', כשגם מאיירס לאונרד שחוזהו עתיד להיגמר בסיום העונה יכול להצטרף לטרייד, דבר שיכול להתאים לבנייה מחדש של פרסטי. ומה יוצא מזה לווסטברוק? הכוכב הכעוס יכול להפוך לפנים החדשות של סאות' ביץ', ולהתחיל לבנות, לראשונה מאז פוסט דוראנט, קבוצה שמתמודדת על אליפות, שכן ההיט יכולים להגיע לקיץ הבא עם אשראי על סך 26 מיליון דולר - לא מספיק בשביל חוזה מקסימום, אבל מספיק בשביל צוות מסייע.

דטרויט פיסטונס
בניגוד למיאמי, מעבר לקבוצה ממישיגן תהיה טריקית הרבה יותר. הפיסטונס מחפשים בנרות פליימייקר מוכשר וכבר החתימו את דריק רוז, שנמצא מעבר לשיאו. אלא שהחוזה של ווסטברוק יכביד עליהם הרבה יותר מעל מיאמי, ודטרויט תיאלץ לוותר על הדור הצעיר שלה ולהחתים שחקן שנמצא מעל גיל 30 ואינו קלעי. אבל מי יגיד לא לווסטברוק כי הוא רוצה קלעי.

דטרויט תיאלץ לוותר על כוכב אחד מהצמד שלה, כשעושה רושם שאנדרה דראמונד יהיה הקורבן, אם וכאשר. הסנטר מחזיק בחוזה לשתי עונות על סך 55.8 מיליון דולר, כאשר השנה השנייה היא אופצית שחקן, ולצד רג'י ג'קסון (חוזה לעונה, 18 מיליון דולר) וטוני סנל (חוזה לשתי עונות, 23.5 מיליון דולר) יכול להסתמן פה טרייד שייספק את שני הצדדים. בסנריו שכזה, הת'אנדר צפויים לבקש גם איזו בחירת דראפט או שניים ולפיסטונס יש כמה כאלה להציע.

יוסטון רוקטס
הקבוצה מטקסס הייתה הראשונה לקפוץ על הכוכב, כמו שעשה דריל מורי עם לא מעט כוכבים אחרים, כשהמטרה ברורה - לאחד אותו עם הארדן, אבל אחרי שהערפל התפזר מקורבים לרוקטס נתנו לטרייד "סיכויים קלושים" לפי ESPN. השחקן הראשון שיכול להתאים לטרייד מהסוג הזה הוא כריס פול, אשר משכורת ה-38.5 מיליון דולר שלו מתאימה כמו כפפה ליד, אבל לא בטוח שהרוקטס יצטרכו לוותר על הכוכב שלהם, מה גם שמורי כבר אמר שהוא רוצה לראות אותו ואת הארדן בקבוצה בעונה הבאה.

יוסטון כבר ניסתה להנחית את ג'ימי באטלר בתחילת החלון, אבל זה בחר במיאמי עוד לפני שדיבר עם הרוקטס, מה שמשאיר למורי מספיק שחקנים לעשות איתם טרייד מלבד פול. קלינט קאפלה ואריק גורדון הם שניים שעשויים לעשות את הדרך לאוקלהומה סיטי במידה שייתרחש טרייד. לקאפלה נותרו עוד שלוש שנים בחוזה (כלומר, 48 מיליון דולר), בעוד לגורדון נותרה עונה אחת בה ירוויח 14.1 מיליון דולר.