"לשחק כדורסל עם בזוקה": הארדן מפגיז

כוכב הרוקטס שני רק לווילט בממוצע נק'. היסטוריה בספרס?

כפיר שקד
כפיר שקד  17.11.19 - 13:43
תחילת כתבה

רק 24 שעות אחרי תצוגת ענק של 44 נקודות ו-W שישי ברצף עלה לפנות בוקר (בין שבת לראשון) ג'יימס הארדן למשחק נוסף והצליח להתעלות אפילו על עצמו. נדמה העונה כי המזוקן הוא הברומטר של עצמו ולא משקף את מה שקורה מתחתיו. 49 נקודות אדירות של הגארד הבלתי עציר הובילו את הרוקטס לניצחון נוסף, הפעם על מינסוטה 105:125.

העובדה שראסל ווסטברוק, בצירוף מספר שחקני מפתח נוספים של הרוקטס, לא שיחקו הלילה, גרמה להארדן לקחת אפילו יותר על הכתפיים החזקות שלו. 41 זריקות היו ל-MVP של עונת 17-18 הלילה (שיא קריירה), שהן הכי הרבה שלקח שחקן העונה (דיאנג'לו ראסל שני עם 37), כשהוא קולע 16 מתוכן.  למייק ד'אנטוני, מאמן הרוקטס לא הפריע שהכוכב שלו החטיא 25 פעמים מהשדה והוא בחר להתייחס להתפוצצות שלו: "אני חושב שזה נותן לך ביטחון. אנחנו עולים לפרקט עם בזוקה", התלוצץ ד'אנטוני. הארדן מצידו בחר לפרגן דווקא לחבריו לקבוצה: "זה היה מאמץ קבוצתי. אנחנו חסרים שישה שחקנים משמעותיים והגענו מאוחדים כדי לנצח פה ולהתכונן למשחק הבא".

49 הנקודות של הארדן העמידו אותו על ממוצע של 43 נקודות בשבעת הנצחונות הרצופים של יוסטון ובכך הפך לרביעי בהיסטוריה (אחרי אלג'ין ביילור, ווילט צ'מברלין ומייקל ג'ורדן)  שרושם ממוצע של 43 נקודות או יותר ברצף של שבעה משחקים.

בסך הכל יש למזוקן העונה ממוצע מטורף של 39.5 נקודות לערב אחרי 13 משחקים, והוא ממשיך להיות שני בהיסטוריה רק לווילט צ'מברלין האגדי שהעמיד במשך שתי עונות ברצף ממוצעים של 48.4 ו-53.5 נקודות לאחר 13 משחקים בעונות 61-61 ו-62-63 בהתאמה. 

היסטוריה או לא היסטוריה?
בסן אנטוניו היו לחוצים מאוד בסיום משחק ההפסד 121:115 לפורטלנד. הספרס רשמו את הפסד החמישי ברציפות והשביעי בשמונת המשחקים האחרונים בדרך למאזן 8:5. הלחץ ניכר היטב דווקא על מאמנה הוותיק של סן אנטוניו גרג פופוביץ' שהורחק בשלהי הרבע השלישי בעקבות מחאה על עבירה שלא נשרקה.

מי שהחליפה את פופ על הקווים לשארית המשחק היא, כביכול, בקי האמון שבצוותא עם טים דאנקן ו-וויל הארדי ניהלה את המשחק. בכך הייתה אמורה האמון להפוך לאישה הראשונה המשמשת כמאמנת ראשית של קבוצת גברים באחת מארבע הליגות העיקריות הארה"ב (כדורסל, בייסבול, פוטבול והוקי).

 

אלא שלפופוביץ' הייתה גרסה אחרת למה שקרה לאחר שהורחק. כשנשאל מי אימן את הספרס, ענה: "טימי". לאחר מכן הוסיף: "אני לא פה בשביל לעשות היסטוריה". ברין פורבס, גארד הספרס בחר להתייחס לכמעט היסטוריה של האמון ולהוראות שקיבל מדאנקן: "זה היה מעולה. זה לא הרגיש כמו שינוי גדול. הם לקחו פיקוד ועזרו לנו מאוד".

דמאר דארוזן טען ליחס מפלה מהשופטים: "כשאנחנו אומרים משהו, אנחנו ישר חוטפים טכנית. אנחנו משלמים על מה שאנחנו אומרים על שופטים, אבל כשהשופטים טועים, אני לא יודע מה אנחנו מקבלים. התנצלות אחרי שבדקו את המהלך?".