הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בלאט ישמש כיועץ מקצועי של הניקס: "פורש מאימון"

אחרי 26 שנה על הקווים, הישראלי סיים את דרכו והצטרף לצוות המקצועי של הקבוצה מהתפוח הגדול: "רוצה לממש הזדמנויות אחרות בכדורסל. מודה לקבוצה על ההזדמנות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.12.19 - 19:55

תגיות: דייויד בלאט

דייויד בלאט חוזר ל-NBA: המאמן הישראלי מצטרף לניו יורק ניקס, בתור יועץ לענייני כדורסל (Basketball Operations Consultant). בלאט בן ה-60, שהחל את עונת הכדורסל הנוכחית באולימפיאקוס ועזב (עם או בלי קשר להודעה המפתיעה על כך שחלה בטרשת נפוצה), חוזר לליגה הטובה בעולם, שלוש שנים לאחר שפוטר מקבוצת הקליבלנד קבאלירס, איתה הגיע לגמר ה-NBA, בעונת 2015/16 (אותה הקאבס סיימו כאלופים).


בהודעה הרשמית שפרסמה הניקס הערב (רביעי), צוטט בלאט כאומר: "אני מצפה לצעד הבא בקריירה שלי, ואני מודיע רשמית על פרישתי מאימון, תוך חיפוש הזדמנויות אחרות בכדורסל. חיפשתי במשך זמן רב הזדמנות לעבוד בצוות מקצועי, ואני מודה לסטיב (מילס, הנשיא) וסקוט (פרי, ה-GM) על ההזדמנות". בשמם של הנשיא מילס והג'נרל מנג'ר פרי, נמסר: "דייויד בלאט הוא מוח כדורסל נהדר, ואנחנו מצפים לצרף אותו לארגון. הוא יהיה נכס אדיר עבור ההנהלה, קבוצת הג'י ליג כמו גם הסקאוטינג ברחבי העולם".

הפרישה סוגרת קריירת אימון אדירה, שנמשכה לאורך שלושה עשורים. בסופה הוא יוצא עם חמש אליפויות ושישה גביעים בישראל, אליפות אחת באיטליה,  זכייה אחת ביורוליג (עם מכבי ת"א), אחת ביורוקאפ, זכייה באליפות אירופה בכדורסל, מדליית ארד אולימפית וכמובן - זכייה באליפות המזרח והגעה לגמר ה-NBA עם קליבלנד קבאלירס.

בלאט יקווה לחזק את הצוות המקצועי של הניקס, שפתחה (כהרגלה) רע מאוד את העונה, עם מאזן 21:7, והיא במקום השלישי מהסוף בטבלת החוף המזרחי. זאת, למרות שהלילה היא דווקא ניצחה, 120:143 את האחרונה במזרח, אטלנטה הוקס. הניקס כבר החליפה מאמן העונה, לאחר שפיטרה את דייויד פיזדייל ומינתה במקומו את מייק מילר. בתקשורת האמריקאית כבר ציינו את קשריו הענפים עם הנשיא, סטיב מילס, וסגן הנשיא לענייני כדורסל קרייג רובינסון, מאחר ושלושתם שיחקו ביחד בפרינסטון.