הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צומת דרכים: השפעת פיטורי מילס על בלאט

המעמד הירוד, הכמיהה ליוג'ירי וקלף אבדיה. המאמן בפלונטר

כפיר שקד
כפיר שקד  05.02.20 - 08:19

הפיטורים של סטיב מילס, נשיא הניקס, אמש (שלישי בערב) לא הגיעו בהפתעה. התזמון הביזארי, של 48 שעות לפני סגירת חלון ההעברות, רק הדגיש כמה אי סדר קיים במועדון מהתפוח הגדול, שממש לא מזמן החתים את דייויד בלאט כיועץ לענייני חוץ, רק בדצמבר האחרון.

בשלב הזה קשה מאוד לנבא כיצד ישפיעו הפיטורים של מילס על העסקתו של בלאט. מאמן העבר הישראלי, חברו הטוב של הנשיא המפוטר עוד מימיהם באוניברסיטת פרינסטון, הגיע למועדון בהמלצתו של מילס, ועושה רושם שהוא יישאר במועדון לעת עתה. כך או כך, מעמדו וודאי לא יישאר איתן כפי שהיה תחת שרביטו של מילס. בינתיים, בארה"ב ממשיכים לעסוק בהיסטוריה של מילס בניקס. כזכור, הצעד הראשון שלו לאחר שמונה לנשיא בעקבות עזיבתו המתוקשרת של פיל ג'קסון ב-2017, היה להחתים את טים הארדאווי ג'וניור על חוזה עתק שלא הובן על ידי אף אחד. מילס בעצמו אפילו לא נכח באותה מסיבת עיתונאים בה הוכרזה החתמתו של הארדאווי ג'וניור ומשם העניינים החלו להידרדר עד הסוף המר, שהגיע אתמול.

ההסבר להחתמתו של בלאט כיועץ לצידו של מילס, הייתה שהמאמן המעוטר הגיע על מנת להציל את הג'וב של חברו הטוב. באמצעות חיזוק הקשרים האירופאיים והניסיון העשיר שיש לדייויד בגיוס שחקנים ופיתוח, קיווה הנשיא המפוטר להעמיד את הפרנצ'ייז ממנהטן בחזרה על הרגליים. כעת, כשמילס כבר לא נמצא במשרה הבכירה ביותר בניקס, מלבד ג'יימס דולן הבעלים כמובן, הציפיות מבלאט להביא תוצאות יעלו וחסד הנעורים שקיבל תחת הנשיא המפוטר ילך ויתפוגג עם מערכת יחסים חדשה שתירקם עם המחליף הזמני, סקוט פרי.

דני אבדיה, שנמצא בעונת קדם הדראפט שלו, עשוי לשמש סיבה טובה להשארתו של בלאט במועדון מהתפוח הגדול. הניקס יקבלו בחירה גבוהה בדראפט הקרוב ולא מן הנמנע שיינסו לעשות מהלך על אבדיה, שרק אתמול דורג על ידי המוק של יאהו במקום הרביעי בתחזית לדראפט 2020 והוגדר כ"דבר הכי טוב מאז דונצ'יץ'". במצב כזה, הקשר הישראלי בין בלאט לאבדיה, שמכירים מקרוב, עשוי להיות מכריע בהחלטה של הכישרון בן ה-19 להגיע למדיסון סקוור גארדן.

בתווך, נמשכות השמועות בנוגע לרצון של הניקס להנחית אצלה את נשיאה המוערך של הטורונטו ראפטורס, מסאיי יוג'ירי. מי שזכה באליפות היסטורית עם קבוצתו בעונה שעברה, נמצא חזק מאוד על סדר היום של דולן, הבעלים השנוי במחלוקת, והמהלך מוגדר בניו יורק כהכרחי למען ייצוב השורות במועדון הכושל. כרגע מה שעומד בין יוג'ירי לחתימה בניקס הוא הרצון של הראפטורס לקבל תמורת עזיבתו של הנשיא המצליח, לפחות בחירת דראפט אחת בסיבוב הראשון, ואולי אפילו שתיים. כרגע זה משהו שג'יימס דולן וסקוט פרי, ממלא המקום הזמני יצטרכו לבחון.