יאניס: "קובי היה ג'ורדן של הדור שלנו"

לברון ג'יימס מתכונן לאולסטאר: "כיף להיות חלק מהאירוע"

גיל ברק, שליח ערוץ הספורט לשיקגו  16.02.20 - 14:37
תחילת כתבה

לקראת משחק האולסטאר היוקרתי שיערך הלילה הכוכבים הגדולים התפנו למספר ראיונות. שניים מהשחקנים הטובים בעולם, לברון ג'יימס ויאניס אנטטקומפו סיפקו ציטוטים מעניינים. הענקים שעשויים לפגוש זה את זה בגמר ה-NBA השנה דיברו על משחק האולסטאר, התקוות שלהם לתום העונה וכיצד להצליח לבליגה.

השחקן הטוב בעולם בעשור האחרון, לברון ג'יימס בהופעתו ה-16 באירוע היוקרתי, התייחס להמשך העונה והציפיות מהלייקרס לקחת אליפות: "אני לא מאמין בלחץ, צריך להשקיע במקצוע שלך ולעבוד קשה, אני מקווה שהעונה שלנו תהיה ארוכה. השבוע הזה נותן לנו עזרה אדירה להמשך העונה, גם לשחקנים שלא לוקחים חלק מהאולסטאר. קינג ג'ימס התייחס לביקורות שהופנו כלפיו וכלפיי יאניס, הקפטנים של הנבחרות, לגבי חלק מהבחירות שלהם לקבוצה: "איך אתה יכול להיות מנג'ר רע כשבוחרים את 24 השחקנים הטובים בעולם?"

למרות שכוכב הלייקרס נמצא בליגה כבר 17 עונות הוא לא לוקח את זה כמובן מאליו וממשיך להינות מכל רגע: "זה כיף להיות חלק מאירוע כזה עם מעריצים מכל העולם, אני לא לוקח את זה כמובן מאליו. אני אוהב לשחק עבור ארה"ב, זה כבוד אפילו להיות מוזכר ברשימת השחקנים".

כמו כן, ג'יימס דיבר על בית הספר בקליבלנד שבו השקיע: "צריך להשקיע בצעירים, יש להם מוח נהדר ואנרגיות, הם העתיד שלנו. הייתי ילד קטן שגדל באיזור עירוני קשה בלי הרבה משאבים, ולתת לאחרים זה חשוב לא פחות ממה שאני עושה על המגרש".

היריב העיקרי של לברון במזרח והשחקן הטוב בעולם כרגע בעיניי רבים, יאניס אנטטקומפו, התייחס לקובי בראינט, התינוק החדש שנולד לו והרצון העז שלנו לזכות באליפות.

הגריק פריק ידוע בתור שחקן שהממבה לקח תחת חסותו ועזור לו המון בשביל להפוך להיות השחקן האיימתני שהוא היום: "קובי היה המייקל ג'ורדן של הדור שלנו, הוא דאג לחזור אלינו, הרבה שחקנים שהיו ברמה הזאת לא עשו את זה. הוא היה אומר שכישרון חסר ערך אם לא עובדים כדי לממש אותו".

היווני המצויין ידוע בתור אדם תחרותי ולאחר שלושה הפסדים רצופים הוא בטוח שהגיע הזמן שלו לנצח במשחק האולסטאר: "במשחק כזה אתה משתדל להינות אבל אני רוצה ניצחון ראשון באולסטאר, עד עכשיו אני עם מאזן שלילי. אנחנו חייבים לתת שואו לאנשים. אנחנו רוצים לנצח בכל משחק אבל זה לא העיקר - העיקר זה להשתפר כל יום ולקחת אליפות".

יאניס נשמע נרגש מהתינוק הראשון שנולד לו לפני מספר ימים: "אני מרגיש ישנוני מאז שיש לי תינוק, אני צריך מנוחה ולישון, אבל אני במקום טוב, הדבר הכי טוב שיכול לקרות לך והברכה הכי גדולה שיש בחיים. אני במקום טוב וכשאני במקום טוב אני משחק טוב. מחוץ למגרש אני בטטת כורסה, אני רק מנסה להירגע ולהנות".