הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"האירופאים ירוויחו": ההשלכות על הדראפט

אליפות המכללות נסגרה, אבדיה יהנה מהספק? בארה"ב ניתחו

אלון אמסלם
אלון אמסלם  12.03.20 - 21:54

זו הייתה עונה בה הכל הלך הפוך מהתכניות של ה-NBA. תחילה עם פליטת הפה של דריל מורי שכמעט יצרה מלחמה עם הסינים, לאחר מכן עם המוות הפתאומי באופן כמעט סוריאליסטי של קובי בראיינט וכעת עם מגפת הקורונה. אלא שהפעם איבוד התקווה כבר חילחל גם בתקשורת האמריקנית, וזו החלה לחשוב השלב הבא - עונת הדראפט הקרבה ובאה.

תחילה, נסביר: עצם המחשבה על הדראפט כבר בחודש מארס, מבשרת כי ייתכן ובארה"ב לא באמת מאמינים שהליגה תחזור לפעילות סדירה בזמן הקרוב. בתוך כך, באתר ה'אתלטיק' האמריקאי ניסו לאמוד את הנזק הצפוי לקבוצות ולשחקנים בהכנה לקראת הדראפט, ותתפלאו, הוא לא קטן ואף עלול להשפיע על הנציג שלנו לדראפט, דני אבדיה, לטוב ולרע.

השלב הראשון דווקא יכול לבוא לעזרתו של הנער הישראלי, והוא הגיע עם הודעתה של דיוק על כך שהיא משעה עצמה מטורניר האליפות של המכללות, מה שהוביל לסגירתו. אם בכל זאת ייערך, הטורניר, שהיה אמור להיות מוקד עלייה לרגל עבור סקאוטים, סוכנים ומאמנים, ישוחק לבטח בדלתיים סגורות. אותם סקאוטים שהתרגלנו לראות מדי פעם בהיכל, יסתפקו באימונים אישיים בהם יוכלו לצפות, אך ייאלצו לוותר על הטורניר שהיווה את האינדיקציה הטובה ביותר בכל הנוגע לשחקנים האמריקאים.

אבל כמו שטורניר המכללות נסגר, כך גם עונת היורוליג עומדת להיסגר ואחריה גם הליגה שלנו. ועם ביטול הליגות, בטלה גם הבמה בה דני אבדיה ייצר לעצמו את ההייפ בחודשים האחרונים, דווקא ברגעי השיא של העונה - אלה שמושכים את מירב תשומת הלב. בזמני הפלייאוף של השנה, סקאוטים אמריקאים יוצאים למסע שנקרא "שבע מדינות בשבעה ימים" על מנת לצפות בפרוספקטים שונים מעבר לים, אך ההחמרה במגבלות של המדינות האירופאיות תמנע זאת השנה. וגם אם יוחלט לשחק באירופה ללא קהל, תהיו בטוחים שנהירת הסקאוטים למשחקיו של אבדיה תיפסק בעיקר בגלל החרדה העולמית.

ועדיין, בארה"ב מעריכים כי מצבם של אבדיה ושאר השחקנים שמשחקים מחוץ לארה"ב דווקא משתפר, נוכח התפרצות הקורונה בארה"ב. "המחזור של השחקנים האירופאיים רק מרוויח", כתבו ב'אתלטיק'. "דני אבדיה, קיליאן הייס ות'או מלאדון הם בחירות לוטרי אופציונליות, ובגלל מגבלות המסע באירופה המעקב אחריהם יופסק ומעמדם יישאר כזה. ייתכן שהוא אפילו ישתדרג בהנחה שבאירופה ימשיכו לשחק - אבל להזכירכם, הם מתמודדים עם אותה מגפה איתה אנחנו מתמודדים".

ומה באשר לדראפט עצמו? בינתיים בליגה מתעקשים להשאיר את מועד הדראפט כפי שהוא, בסוף יוני, ללא קשר לשאלת קיום המשך העונה. אחרי הכל, אין דרישה לפיה הפלייאוף צריך להסתיים לפני תחילת הדראפט, כך שהשניים יכולים להתרחש במקביל. אבל כך או כך, את שאלת דחיית הדראפט אנשי ה-NBA יכולים לדחות קצת, וכרגע להתעסק בשאלות הבוערות יותר ובעיקר בבריאות השחקנים, האוהדים וכל הסובבים את הליגה.