הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מיליצ'יץ' הדבר האמיתי, הוא מיוחד במינו"

הוא היה אמור להיות שני רק ללברון, הוא הקדים את כרמלו אנתוני, דוויין ווייד וכריס בוש ורבים טענו שמדובר בנוביצקי הבא - אבל כיום, כמעט שני עשורים אחרי, הוא מצא עצמו מתעסק בתפוחים ודובדבנים. פרוייקט דו"ח סקאוט ביום נמשך, והפעם: דרקו מיליצ'יץ'

אלון אמסלם
אלון אמסלם  09.04.20 - 15:10

תגיות: NBA

אם יש דראפט אחד שיכול להתחרות בדראפט שהכיר לעולם את מייקל ג'ורדן - אולי מלבד דראפט 96', שהביא עימו את קובי בראיינט, אלן אייברסון ואחרים - זה דראפט 03'. עם לברון ג'יימס מעל כולם, וכרמלו אנתוני, דוויין ווייד וכריס בוש בחמישייה הראשונה, יש שיגידו שהדראפט האגדי אפילו מתחרה על הפסגה, אבל בין כל השמות המפוצצים התחבא לו שם אחד שעשה את ההבדל - דרקו מיליצ'יץ'.

כמו שכבר למדנו על בשרנו (זכר למקרה דראגן בנדר), הסקאוטים לא תמיד פוגעים בתחזיות. ובמקרה של מיליצ'יץ', הנפילה הייתה קשה במיוחד. הסרבי הגיע כאחת ההבטחות הגדולות של אותו דראפט, כשרק לברון ג'יימס הקדים אותו, אבל המציאות הוכיחה אחרת. פרוייקט דו"ח סקאוט ביום נמשך, ואחרי שבדקנו מה חשבו ב-NBA על יאניס, הארדן, קרי, קוואי, ווייד, יוקיץ' ופורזינגיס - נעשה את הדרך ההפוכה.

"אין שחקן ששיטה בסקאוטים יותר מדרגו מיליצ'יץ'", כתבו בבליצ'ר ריפורט בכתבת דו"חות הסקאוט השנויים במחלוקת. "ב-2003, אם היה לך גובה, לא היית מאמריקה והיית קולע טוב - כנראה שהיית דירק נוביצקי הבא, גם אם לא שיחקת כמוהו. מיליצ'יץ' הגיע בשיאה של בועת האירופאיים וסחט שבחים בלי סוף. לא היה דבר שהוא לא יכול היה לעשות על הפרקט, כך טענו בזמנו, אבל המציאות התבררה כשונה".

במקרה של הסרבי, כנראה ש-99% מהסקאוטים טעו בתחזית, אבל יש אחד שטעה קצת יותר מהשאר. "הוא הדבר האמיתי, הוא באמת מיוחד במינו", טען בזמנו צ'אד פורד, כתב ESPN. "הוא שורף את הפרקט, מוביל את הכדור, קולע שלשות, משחק עם הגב לסל ומאייש את עמדות 3-5. אבל מה שמייחד אותו מהשאר, זו הקשיחות שלו".

"מיליצ'יץ' חושב התקפה בשני צידי המגרש", המשיך כתב ESPN. "ככל שתדחף אותו, ככה הוא ידחף אותך חזק יותר. הוא הופך לחזק יותר ככל שעובר הזמן, לא יהיה לו בעיה להתמודד עם שחקנים חזקים בפוסט-אפ". היום, כשמונה שנים אחרי שעזב את הליגה הטובה בעולם, מיליצ'יץ' מצא את חלקת האלוהים הקטנה שלו בחקלאות. כן כן, שמעתם נכון, השחקן שהעביר כמעט עשור ב-NBA עבר לחקלאות.

בראיון שהעניק ל-ESPN על חייו החדשים, ניכר שסיפור הדראפט כבר הרבה מאחוריו והוא כבר יכול לצחוק על זה. הוא היה ללמוד איך להפוך למכונה משומנת בדיוק כמו לברון והאחרים, אבל במקום זה הוא בחר ללמוד בבוסתנים מפורסמים באיטליה. "זה פשוט עשה אותי מאושר", הוא סיפר. "העדפתי את התפוחים שלנו על פני הכדורסל".