הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אבדיה ל-ESPN: "אל תשוו אותי לאף אחד"

הכישרון של מכבי הכריז על השתתפות בדראפט: "חלום שמתגשם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.04.20 - 19:36
תחילת כתבה

כמה חיכינו, כמה שמענו על התעניינות כזאת או אחרת ועכשיו זה סוף סוף קורה: מסע ה-NBA של דני אבדיה יוצא לדרך. אבל עד שתישמע יריית הפתיחה של דראפט 2020, לפרוספקט הצעיר, שמיועד להיבחר בעשירייה הראשונה לפחות, היה כמה מילות פרידה להגיד.

"למרות המציאות הלא פשוטה שבה אנחנו נמצאים, חלומות ותקוות יכולים להתגשם", אמר אבדיה בסרטון מיוחד בו הוא מכריז על ההרשמה. "ברצוני לבשר כי החלטתי להגשים חלום ואתגר נוסף בקריירת הכדורסל שלי. אני גאה ונרגש להכריז על הצטרפותי לדראפט ה-NBA הקרוב, דראפט 2020".

עוד קודם להודעתו הרשמית של השחקן, הוא אמר בראיון ל-ESPN על כך שהוא בחר להרשם לדראפט הקרוב. אבדיה שלפי המומחים של הערוץ האמריקאי צפוי להבחר במקום השישי על ידי הניו יורק ניקס, התייחס לערפל סביב המצב, בשל התפשטות נגיף הקורונה:"יש המון דברים שאני עדיין לא יודע. רק יודע שכשהמצב הקיים יעבור, איעזר בסביבה התומכת שלי".

אם יש משהו שהכישרון הצעיר מעט חשש לדבר עליו בראיון, זה מי משחקני ה-NBA הנוכחים מהווים עבורו מקור להשראה. על כך אמר אבדיה: "יש הרבה שחקנים שאני אוהב לראות ואני לוקח משהו מכל אחד. אבל בכנות, אני לא אוהב שמשווים אותי לאף אחד. לכל אחד הדרך שלו. אני מכבד את כולם, אבל אני מעוניין להיות הדני אבדיה הכי טוב שאני יכול".

בחזרה להודעה הרשמית שפרסם אבדיה: "במעמד הזה אני מבקש להודות למועדון הכדורסל והנהלת מכבי ת"א על הליווי הצמוד והתמיכה הגדולה והאישית", הוסיף הנער, שמסכם שנתיים בבוגרים של הצהובים. "במיוחד לניקולה ווייצ'יץ', יאניס ספרופולוס, וליקו פרוביץ', רגב פנאן, אבי אבן, ואסיליס ירגוטליס, טים פנינג, עודד שלום, אורן אהרוני ושאר הצוות המקצועי - שליווה אותי לאורך השנים, האמין, גיבה והנחיל עבודה קשה".

"תודה לאיגוד הכדורסל ונבחרות ישראל על האמון וההזדמנות המדהימה לייצג את מדינת ישראל", אמר כוכב הנבחרת, שהוביל את העתודה לזכייה בק-טו-בק באליפות אירופה. "חשוב לי מאוד להוקיר תודה ענקית להורים שלי, שרון וזופי, ולשאר משפחתי, על התמיכה הבלתי פוסקת, האמון והאהבה לאורך כל השנים. אני מבקש להגיד תודה לסוכנים שלי מתן סימינטוב, דאג נוישטדט ומאוריציו בלדוצ'י, שמביט עלינו מלמעלה. תודה על התמיכה, והליווי הצמוד והמחבק".

"לא פחות חשוב מכך", סיכם אבדיה. "אני רוצה להגיד תודה לאוהדי הכדורסל, כל אלה שהאמינו ותמכו בי לאורך השנים. כל זה לא יכול לקרות בלעדיכם. אני יוצא למסע חדש שבו אני מקווה לייצג את מדינת ישראל, משפחתי ואת עצמי בכבוד. אני מאחל לכולנו לחזור במהרה לשגרה ולמגרשים - בריאים, שלמים וחזקים יותר. בבקשה תישארו בבית".