פתח הכי חזק, והגביר: כשלברון עשה הסטוריה

הכוכב מציין 14 שנה למשחק הפלייאוף הראשון. צפו בתקציר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.04.20 - 20:11
תחילת כתבה

המלך הבלתי מעורער של ה-NBA בעשור האחרון חוגג היום 14 שנים להופעתו הראשונה בפלייאוף. בחרנו לחזור אחורה בזמן למשחק הראשון של הסדרה בין קליבלנד לוושינגטון. לברון וחבורת שחקני משנה בינוניים נגד הוויזארדס משופעת הכוכבים. גילברט ארינאס, אנטואן ג'יימסון וקארון באטלר רצו לעצור את עלייתו של המטאור הצעיר.

על אף שסומן מהרגע הראשון כדבר הגדול הבא, לברון ג'יימס לא הצליח לעלות לפלייאוף בשתי עונותיו הראשונות בליגה. למרות שקינג ג'יימס הראה יכולת אדירה, הקאבלירס לא הרשימו כשמסביבו השחקנים לא היו מספיק טובים. ב-22 באפריל 2006 הכוכב הצליח בסופו של דבר לעשות זאת כשהסדרה מול וושינגטון החזקה הבטיחה הרבה וגם קיימה. בשל הבדל של שמונה ניצחונות, קליבלנד הייתה בעלת הביתיות מול חבורת הוטרים של הוויזארדס.

אוהדי הקאבלירס דחפו את הקבוצה לאורך כל המשחק כשהם מרגישים ברוח השינוי לאחר שנים של אכזבות מרובות. לברון הצעיר לא איכזב לרגע כשהוא רושם טריפל דאבל מפלצתי של 32 נקודות, 11 ריבאונדים ו-11 אסיסטים ב-48 דקות על הפרקט. בין השחקנים ששיחקו לצד קינג ג'יימס היו: אריק סנואו, לארי יוז וזידרונאס אילגאוסקאס מה שמראה כמה המצב היה חמור באותן שנים.

לכולם היו מובן כי זהו אירוע היסטורי עבור הקריירה של לברון והעיר קליבלנד. נייק החליטה לחלק לאוהדים חולצות עם הכיתוב 'עדים', כשהם שותפים לציון דרך זה. ניתן להמחיש את גודל הטירוף סביב המשחק בכך שחצי שעה לפני שריקת הפתיחה האולם היה כבר מלא לגמרי.