הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כדורסל מכללות: "הייטאוור חף מפשע, הקורבן איים עם אקדח"

עורך דינו של המיועד לדראפט ה-NBA בטוח בחפותו, אך המשטרה חשפה פרטים חדשים שטוענים אחרת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.04.20 - 07:45
תחילת כתבה

סיפור מעצרו של כוכב אוניברסיטת טוליין, טיישון הייטאוור, ממשיך להיות בכותרות בארה"ב. הגארד, שנרשם ב-18 באפריל לדראפט הקרוב של ה-NBA, נמצא כיום בכלא 'הנרי קאונטי' לאחר שהואשם ברצח שהתרחש ימים ספורים אחרי שנרשם - אך עורך דינו, אבריק ווקר, בטוח בחפותו של הנער.

"טיישון חף מפשע, הוא לא ירה באף אחד", אמר הסנגור בראיון ל-ESPN. "עצוב שהחוקר הוציא אותו כמפלצת, הוא לא כזה. אחיו הוא זה שיירה באקדח - וזאת לשם הגנה עצמית. הקורבן יצא עם אקדח מהבית והפנה אותו לכיוונו של טיישון, זאת בדיוק הסיבה שהוא נורה".

על פי גרסת משטרת מחוז הנרי, שוטרים מקומיים, בצוותא עם הפקד רנדי לי, הגיבו לקריאה בנוגע לאדם שנורה בסביבות השעה 11 של אותו הבוקר. הקורבן, דוונטה אנתוני לונג, מת מפצעיו בבית החולים והשוטרים מיד החלו בחקירה. חמישה אנשים נעצרו בסך הכל מתוך השישה שהיו מעורבים ברצח, כשאחד מהם הוא לא אחר מהייטוואר.

ווקר הבהיר כי על פי חוקי ג'ורג'יה, לשניים יש את הזכות להגן על עצמם בשטח שלהם, שם התבצע הרצח לפי דבריו. "זו הזכות שלהם, חברתו של הקורבן קראה לו החוצה והוא היה עם נשק". אך במקביל, המשטרה טוענת כי היו מספר אירועים שקדמו ליציאת הקורבן מהבית.

על פי טענות המשטרה, שהאשימה את הייטאוור בהיותו היורה מבין ששת החשודים, חשוד נוסף ששמו טייריק פארמר היה מעורב בקרב אגרופים עם הקורבן בבוקר הירי. פארמר זיהה כי הקורבן יצא מביתו עם אקדח בידו ומיד הזעיק כמה מחבריו, וביניהם הייטוואר, שהגיעו למתחם הדירות זמן קצר מאוחר יותר עם אקדח בצבעים שחור וטורקיז, כך תיארה חברתו של הקורבן, שסיפרה כי זה מה שגרם לה לרוץ לחדר ולהתחבא.

בינתיים, קבוצתו של הייטאוור הודיעה ביום ראשון האחרון כי הוא מודח מהקבוצה בעקבות מעצרו, שם הוא מוחזק יחד עם אחיו ג'פרי. בכך, ויתרה אוניברסיטת טוליין על השחקן המרכזי שלה, ששיחק 30 משחקים העונה בהם העמיד ממוצעים של 15.9 נקודות, 4.6 ריבאונדים, 2.4 אסיסטים ו-1.5 חטיפות ב-34.2 דקות. האם מדובר בכישרון חף מפשע שיככב בעתיד על המסכים של כולנו או ברוצח שקרס לפני שיא הקריירה? רק הזמן יגיד.