הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בלאט: "מכל השחקנים - דני אבדיה הכי מוכן ל-NBA"

המאמן הישראלי התראיין בארה"ב ושיבח את הכישרון של מכבי תל אביב: "הוא הוכיח את עצמו ברמות הגבוהות של אירופה", "מפותח פיזית לגילו". ואיפה דייויד ממליץ לו לשחק?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.05.20 - 15:11

הגרלת הלוטרי כבר נדחתה, וסביר להניח שגם דראפט ה-NBA יתקיים במועד מאוחר יותר מאשר תוכנן מלכתחילה, אבל בשלב מסוים זה יתרחש, וכשזה יקרה - שם אחד מעניין אותנו הישראלים יותר מכולם: דני אבדיה. הכישרון הצעיר של מכבי תל אביב צפוי להיבחר במקום גבוה בדראפט, וגם בארה"ב עוסקים בניתוח השחקן המסקרן.

מי שנבחר לענות על שאלות העיתונאים הוא לא אחר מאשר דייויד בלאט, שהתארח בפודקאסט באתר הרשמי של הליגה. "דני, לדעתי, מכל האירופאים ואוסטרלים, בלי שאלה בכלל - הכי מוכן", פתח המאמן הישראלי. "הוא יכול להיכנס למשחק NBA כבר עכשיו ולעשות עבודה טובה. זה פקטור חשוב מאוד כשמתחשבים איפה ומתי רוצים לבחור אותו בדראפט".

מאמן קליבלנד לשעבר המשיך: "הוא בחור שיכול לשחק, הוא בוגר, יש לו חוש טוב מאוד, הוא עושה את הכל בצורה טובה. אני לא חושב שיש לו כישרון מיוחד שמפריד אותו מכל היתר, אבל אתה יכול לסמוך על שחקן כזה. הוא כבר מוכן אחרי ששיחק במכבי תל אביב וביורוליג והוכיח את עצמו. הוא בחירת דראפט טובה כמעט לכל קבוצה, דטרויט לדוגמה - הוא יכול להתאים בצורה טובה מאוד".

ומה בנוגע לפיזיות? בלאט לא צופה בעיות לאבדיה: "מה שאני אוהב בדני זה שהוא קשוח. למה דטרויט? כי זו עיר קשוחה, הוא לא מפחד. פיזית הוא מפותח לגילו, ושוב, מכל הבחורים הוא שיחק ברמה הכי גבוהה של הכדורסל האירופי והוכיח שהוא יכול לשחק נגד גברים".