הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צפו: כך "מחק" לברון את דייויד בלאט

היום לפני 5 שנים: העימות בין הכוכב למאמן עלה שלב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.05.20 - 20:25

חמש שנים עברו מאז אחד מסיפורי הכדורסל המרתקים, שנדמה שרק ה-NBA יכול לייצר: הרגע שבו המאבק בין כוכב למאמנו עלה וצף בצורה הכי חזקה, בבמה הכי מרכזית, ובעיקר בין שני הטיפוסים הכי מרתקים - דייויד בלאט ולברון ג'יימס. יונייטד סנטר. 1.5 שניות לסיום משחק מס' 4 בסדרת חצי גמר המזרח.

שיקגו בולס מובילה 1:2 על קליבלנד קבאלירס בסדרה, והתוצאה על הלוח היא שוויון 84:84. בלאט לקח טיימאאוט ושרטט תרגיל, אבל ללברון חוקים משלו: בשנייה וחצי שנותרו, קינג ג'יימס התרומם וקבר זריקה מוצלחת לשתי נקודות. הקאבס ניצחו, השוו את הסדרה, ובסופו של דבר הגיעו עד לגמר ה-NBA, שם נוצחו ע"י גולדן סטייט ווריירס, שהחלה שושלת משלה.

אלא שהסיפור לא הסתיים שם. בגילוי לב מפתיע, לא רק שג'יימס הפר את ההוראה של מאמנו, אלא שבמסיבת העיתונאים שלאחר המשחק הוא הודה: "המאמן נתן לנו תרגיל, ו.. פשוט מחקתי אותו". בפעם הראשונה לעיני כל, עלו חילוקי הדעות הברורים, שעד אז היו רק שמועה: העימות הגלוי בין המאמן לכוכב, כשפה - כמו גם בסכסוך כולו - ידו של האחרון תהיה על העליונה.

הרומן של בלאט והקאבס, כזכור, לא נמשך יותר מדי זמן אח"כ: ב-22 בינואר 2016, קצת יותר מחצי שנה אח"כ, הוא פוטר. טיירון לו, עוזר המאמן שהיה נוח בהרבה עם ג'יימס, החליף אותו וזכה עם ג'יימס באליפות הראשונה - והיחידה עד כה - של הקאבס בהיסטוריה. את הסיבות לפיטורים אנחנו לא יודעים, אך ייתכן שאת זרעיו ראינו כבר אז - היום, לפני חמש שנים, על הפרקט בשיקגו.