לברון ג'יימס: "מייקל ג'ורדן היה גיבור העל שלי"

צפו בכתבה. כוכב הלייקרס: "היינו יכולים לככב ביחד"

אור ריטר
אור ריטר  20.05.20 - 14:00
תחילת כתבה

כנראה שהספורט לא יכול להתקיים ללא ההשוואות: הדיונים הבלתי פוסקים בשאלה "מי גדול יותר", מי חזק יותר, מי משמעותי יותר בהיסטוריה. דיון שכזה התפתח בשבועות האחרונים, סביב הסדרה "הריקוד האחרון": מי גדול יותר - מייקל ג'ורדן או לברון ג'יימס? עושה רושם שכולם כבר הביעו את דעתם, אך מי שהוסיף את דעתו בנושא היה עד מומחה: לא אחר מאשר קינג ג'יימס בעצמו.

כוכבה של הלוס אנג'לס לייקרס (כמעט ושכחנו) התראיין לתקשורת האמריקנית, ובעיקר סיפר על המהות של ג'ורדן עבורו: "הוא באמת היה אלוהים", סיפר. "כשהייתי צעיר, שני גיבורי העל הגדולים ביותר היו באטמן ומייקל ג'ורדן. כמו מלאך שנשלח מגן עדן, לעזור לי בלא מעט ימים חשוכים שהיו לי. כשהוא פרש, שאלתי את עצמי: מה יהיה? מה יהווה לי השראה?"

"כשפגשתי אותו", חוזר מייקל לפעם הראשונה בה נפגשו, במסגרת משחק ראווה שקיים כשהיה בן 16, "לא האמנתי שזה הוא. הרגשתי שהוא כמו ישו, שהוא חי רק בטלוויזיה. לא חשבתי שהוא אמיתי". בהמשך, הוא גם סיפר על דרך אחרת שבה ניסה ללכת בעקבותיו: אם ג'ורדן שיחק בייסבול, לברון ניסה לעבור לפוטבול. "זה קרה במסגרת השביתה ב-2011. לא ידעתי כמה זמן היא תימשך, אז התחלנו להתאמן במטרה לעבור לענף הזה. חלמתי לשחק פוטבול כל חיי".

וכשכל העולם מעמת ביניהם כיריבים, ג'יימס בעיקר מפנטז על איך זה היה נראה - לו היו משחקים ביחד. "לדעתי זה היה עובד מושלם", הוא התרגש. "התכונות הטובות שלי היו משתלבות נהדר עם אלה של מייק: הדרך שבה הוא ידע לקלוע, עם היכולת שלי למסור ולקרוא כמה מהלכים קדימה. כפוינט פורוורד בשנים הגדולות של שיקגו? היינו יכולים להגיע לרמה אחרת".