הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דייויד בלאט: "אני נעשה חולה מלשמוע את טראמפ"

מאמן העבר על המצב הקשה בארה"ב: "המדינה די בוערת, ובצדק"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.06.20 - 15:41

בזמן שארה"ב הפכה למדינה הנגועה ביותר בעולם מבחינת נגיף הקורונה, חשש חדש נוצר בקרב התושבים בימים האחרונים - המהומות האלימות בשל המחאות לאחר מותו של ג'ורג' פלויד. אחד הנציגים שלנו שם, דייויד בלאט, שהיה מאמן ב-NBA וגם יועץ מקצועי עד לא מזמן, מנסה לחיות שם בשלום כשבינתיים הוא שוהה בדרום קרוליינה. היום (שלישי) הוא דיבר קצת על המצב בסביבתו בתכנית הרדיו "5 באוויר".

"באזור שלי די שקט, אבל 20 דקות מאיפה שאני גר המצב הוא שונה", סיפר בלאט. "ארה"ב די בוערת, ובצדק האמת. בזיזות? כאן שקט, בעיקר בערים גדולות ובמרכזים מתנהלות הפגנות ורוב הבעיות הן שם. הבעיה קיימת בכל מקום וזו לא בעיה מהיום, זו בעיה היסטורית ובהחלט משהו מהותי, משמעותי וחשוב. אלה זמנים שצריך לעמוד זקוף, להגיד את האמת ולהגיד משהו שיכול לקדם ולעזור לחברה שלנו".

על התגובה של מייקל ג'ורדן למצב הוא אמר: "אין שום בעיה עם איך שמייקל ג'ורדן החליט להתבטא, הוא לקח עמדה והעביר מסר. זה שמישהו צריך לדבר לא אומר שהוא חייב לדבר בדיוק איך שאנחנו רוצים שידבר. אני חושב שהוא העביר מסר טוב מאוד. דונלד טראמפ? אם אתם מסוגלים לשמוע אותו, שאפו. אני אישית לא יכול, אני נעשה חולה מזה. אני לא רואה איך הוא בכלל יכול לעזור לחברה שלנו להתקדם. זה מכעיס וזה אפילו מגעיל".

כשנשאל אם לדעתו יש שינוי באופק, ענה: "בהרבה מקרים בהם סוף סוף מביאים משהו לשפיץ, יכול להיות שפה משהו ישתנה. האם יש לי הרבה אמונה שמשהו ישתנה באופן טוטאלי? לא. זו בעיה לא מהיום, זה 300-400 שנים. זו בעיה שהיא הרבה יותר עמוקה מאשר שבוע או שבועיים של הפגנות. צריך להתחיל איפהשהו. אני מאוד מאוד מודאג שפה בארה"ב יש הרבה פעולות אלימות שלאו דווקא תורמות למסר שצריכים להעביר".

לסיום בלאט שלח מסר עם הקבלה לאנטישמיות שחווים אנשים יהודים בארה"ב: "זה הזמן של המנהיגים היהודים לדבר, לעמוד ולהצטרף בדרך של שלום לכל המחאה הזו. אותנו לקחו מהבתים ומה לא עשו לנו, אם יש עם שעבר משהו נוראי ובלתי מתקבל על הדעת זה העם היהודי. הדברים שקרו לנו היו הגרועים מכל. זה דווקא הזמן שלנו לעמוד לצד האחרים שעוברים את זה".