"וושינגטון לא האמינה שאבדיה הגיע אליה"

וויצ'יץ' סיפר על השיחות. זוסמן: "רוצה גופיות חתומות". אייסי: "השמיים הם הגבול"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.11.20 - 04:43
תחילת כתבה

רגע אחרי שדני אבדיה נבחר במקום התשיעי בדראפט על ידי וושינגטון, הברכות התחילו להיערם. המנהל המקצועי של מכבי תל אביב, ניקולה וויצ'יץ', עלה לשידור באולפן המיוחד של ערוץ הספורט וסיפר: "אני שמח מאוד עבור דני, המשפחה וכמובן עבור מכבי. הוא מגיע למועדון עם GM שאוהב את הכדורסל האירופאי. בוושינגטון לא האמינו שדני יהיה זמין עד הבחירה שלהם, הם התפללו שזה יקרה".

זה נהדר עבור דני, נהדר עבור מכבי, נהדר עבור כולם. אני חושב שהוא הלך למועדון שאוהב את הכדורסל האירופאי, ואני מאמין שיהיו לו הזדמנויות טובות שם. דיברתי הרבה עם טומי שפרד וג'וני רוג'רס, אנחנו חברים טובים, והם לא האמינו שהוא ייפול כל כך נמוך. הם היו שמחים, הם התקשרו אלי מיד אחרי הדראפט והודו לי".

"אתה חושב שאתה יכול לחזות את הדראפט, אבל זה אירוע מאוד דינאמי", הוסיף המנהל המקצועי של מכבי ת"א. "לקבוצות יש הרבה משתנים, וחלקם צריכות לקחת החלטות ברגע האחרון בגלל שהן לא יודעות מה יקרה לפני כן".

"אני מאמין שעישנו את המקסימום שיכולנו עם דני, באופן מקצועי ובדרך הנכונה. זה היה תהליך ארוך, אבל אני מאמין זיהינו בזמן שהוא אחד הפרוספקטים המובילים ל-NBA ומספר גדול של מאמנים עבדו איתו. הוא שיחק בכל הטורנירים החשובים, הוא השתפר בכל שנה, היה רעב ובעל ביטחון עצמי".

"בצד של מכבי, במצב הנוכחי, זה משהו שיעזור מאוד למועדון. כולם באירופה היו שמחים לזה, בזמנים קשים כאלה בלי אוהדים. זה הגיע ברגע הנכון, אני לא יכול להוסיף יותר מזה".

לצידו של ווייצ'יץ', גם יובל זוסמן בירך את אבדיה. "ראינו שהוא נבחר במקום התשיעי", אמר יובל זוסמן, חברו הקרוב של אבדיה, בזמן אמת. "חשבנו שהוא יבחר קודם לכן, אבל מה שנכון בשבילו זה הדבר הנכון. כל השמונה שנבחרו לפניו יראו באיזה שחקן מדובר. זה לילה היסטורי לכדורסל הישראלי, אם לבזבז כמה שעות שינה כדי לראות את דני נבחר בדראפט, באירוע של פעם בחיים, אעשה את זה כל יום".

"זה מטורף, אנחנו חברי אמת", הוסיף זוסמן. "אנחנו הפכים, אבל ביחד צוות מנצח. השקט שבי והרעש שהוא מייצר, עם כל מה שהוא יודע לעשות. אנחנו חברים טובים מאוד, חלקנו חדר בשנה האחרונה. הייתה לנו תקשורת טובה ומקווה שנישאר ככה. אני רוצה כמה גופיות חתומות שלו, זה יספיק לי. זה היום הגדול שלו, אני אשמח גם שאצלי זה יגיע, אבל זה לא רלוונטי להיום".

על קצב ההחלמה שלו, אמר זוסמן: "בדיקת ה-MRI שלי יצאה תקינה לחלוטין, מאמין שבשבוע עד עשרה ימים הקרובים אחזור לשחק. מה אאחל לאבדיה? אני אוהב אותו הכי בעולם, הוא עשה היסטוריה. אנשים לא מכירים אותו כמוני, אבל הבחור קם כל בוקר, מגיע ראשון ועוזב אחרון. הוא לא מחפף, הוא עושה הכל מושלם, עובד כל כך קשה. כל כך מגיע לו".

עוד לפני הבחירה, חברו לקבוצה אשתקד ומי ששמו נקשר עם חזרה למכבי ת"א לא פעם - קווינסי אייסי - התייחס לכוכב שבדרך ל-NBA. "הוא עשה מה שהוא היה צריך לעשות עד כה כדי לשים את שמו בעמדה טובה, מכאן זה כבר לא בידיים שלו", אמר אייסי, שבעצמו העביר כמה שנים טובות בליגה הטובה בעולם. "אם ימשיך לעבוד ככה, השמיים הם הגבול עבורו. הוא ילד נהדר שמגיע ממשפחה נהדרת. הוא עובד ממש קשה, הוא תחרותי".

"אבדיה משאיר הכל על המגרש, הוא לומד בכל יום שהוא צריך להביא אחריות, זה משהו שלמדתי ממנו", הוסיף אייסי. "עמדה? זה לא משנה באיזו עמדה הוא ישחק, הוא כל כך ורסטילי. הם יבינו איזה עמדה טובה עבורו שם, אבל כל עוד הוא על המגרש - הוא מסוכן".

כשנשאל איך הוא רואה את קריירת ה-NBA שלו, ענה וסיכם אייסי: "קשה לדעת אם יהיה סופרסטאר, אבל הוא עובד קשה. הוא אחד מהשחקנים שעובדים הכי קשה שהכרתי. כמו שאמרתי, השמיים הם הגבול עבורו. יש לו את היכולת להיות מצוין. הכל מתחיל בראש, אני חושב שתהיה לו קריירה נהדרת".

כמובן שהאקס נשאל גם על חזרה למכבי ת"א בסיום, אבל כפי שציפיתם, הוא התחמק באלגנטיות וענה: "אני אוהב את מכבי ת"א, תמיד תהיה לה פינה חמה בלב שלי".