הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הופעה לדורות": צפו בהצגה של טייטום

כוכב בוסטון צלף 46 מול מילווקי וכפה משחק שביעי: "רגע גדול שלנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.05.22 - 07:33

כשהדקות הלכו ונקפו אחורה, נראה היה שזה שוב קורה לבוסטון סלטיקס: בדיוק כמו במשחק מספר 5, גם הפעם - יתרון מבטיח מהמחצית הראשונה הלך ודעך לקראת הסיום. על הלוח, היא הובילה בהפרש של ארבע נקודות בלבד, מול האלופה מילווקי באקס, בחוץ. 81:85. ונראה היה ששוב השאלה עלתה: האם בוסטון "תיחנק" שוב, בדרך להדחה מעונת ה-NBA?

ובכן, היה אדם אחד שלא הסכים שהתשובה על השאלה הזו תהיה חיובית. וזה היה גיבור הלילה הזה של הסלטיקס - ג'ייסון טייטום. הגארד שנולד בסנט לואיס קלע מאז 15 נקודות רצופות, העלה את בוסטון ליתרון של 14 - ושלח את הצופים ב"פיסרב סנטר" הביתה, בידיעה שהכרעה - הם לא יראו הערב. ואכן, הלילה (בין שישי לשבת), טייטום והסלטיקס כפו משחק שביעי על הבאקס עם 95:108. הכוכב סיים עם 46 נקודות. לא פחות.

"ידענו שאם נפסיד, העונה שלנו פשוט תיגמר, וזו היתה המוטיבציה שלנו", אמר טייטום הנרגש בסיום המשחק, "התרגשתי לעלות למשחק הזה. זה היה רגע גדול עבור כולנו - עבורי ועבור הקבוצה - בגלל העובדה שהגבנו כך". ג'יילן בראון, חברו, הוסיף: "זו היתה הופעה בלתי נשכחת עבור הסלטיקס ועבור ג'ייסון".

כמה ההופעה של טייטום היתה גדולה? ובכן, מסתבר שהוא ממשיך לשבור שיאים: הלילה הוא השווה את שיאו של פול פירס לכמות הנקודות שנקלעו ע"י שחקן סלטיקס בודד במשחק הכרעה (משחק שבו הפסד יגרום להדחה), כאמור עם 46. היחיד שקלע יותר במשחק שכזה היה סאם ג'ונס, וזה קרה ב-10 באפריל, 1963 (לפני 59 שנים) - והוא רשם בסך הכל נקודה אחת יותר.

סטטיסטיקה מעניינת נוספת שמה את טייטום ברשימה מכובדת במיוחד: עד היום, רק חמישה שחקנים הצליחו לקלוע מעל 45 נקודות וכפו משחק שביעי - לברון ג'יימס עשה זאת פעמיים, ואיתו ג'מאל מורי, ווילט צ'מברליין וקוואי לאונרד. טייטום הוא בסך הכל החמישי שעשה זאת, ומה שמעודד: שלושה מארבעת האחרונים שהצליחו לעשות את זה, גם ניצחו את המשחק השביעי.