הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

3 נקודות ב-5 הדקות האחרונות: השפל של בוסטון

סמארט ביקר את ההגנה של הירוקים מול גולדן סטייט. טייטום: "אנחנו לא מקשים על עצמנו בכוונה, נשבע לכם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.06.22 - 08:06

בוסטון יכולה לחגוג בביתה, אבל נכנעת להצגה היסטורית של הכוכב מנגד. ראינו את זה במשחק 6 של גמר המזרח נגד ג'ימי באטלר והלילה (בין שישי לשבת) קיבלנו שידור חוזר לאותו תסריט - כשסטף קרי (43 נקודות ו-10 ריבאונדים) הימם את ה-TD גארדן, סחף את גולדן סטייט לניצחון 97:107 וקבע 2:2 בסדרת גמר ה-NBA. הסלטיקס פספסו הזדמנות לעלות ליתרון 1:3, אותו רק הווריירס הצליחו לאבד בהיסטוריה של הגמרים.

הסלטיקס היו עדיפים במחצית הראשונה ואפילו ברבע האחרון, כ-7 דקות וחצי לסיום, הם הוליכו 86:91. כשנותרו פחות מ-5 דקות וחצי על השעון סמארט נעץ שלשה שקבעה 90:94 ירוק, אך מאותה נקודה ועד שנשמע הבאזר החבורה מסן פרנסיסקו, בראשותו של קרי, יצאה לריצת 3:17 שהחזירה להם את הביתיות.

ג'ייסון טייטום, שנעצר על 23 נקודות ב-35% מהשדה (לצד 11 ריבאונדים ו-6 אסיסטים), התייחס במסיבת העיתונאים לכך שבוסטון עושה לעצמה חיים קשים בפלייאוף הנוכחי, עם כמה וכמה הפסדי בית: "אנחנו לא עושים את החרא הזה בכוונה, אני נשבע לכם. אני לוקח על עצמי את ההפסד הזה, אני חייב להיות יעיל יותר ולקלוע טוב יותר. צריכים לתת קרדיט לווריירס על הרבע הרביעי".

מרכוס סמארט סיפר מה המסר שלו ושל שאר הסלטיקס לטייטום: "אנחנו אומרים לו שאנחנו מאמינים בו וסומכים עליו. הוא יצטרך למצוא פיתרון והוא יעשה את זה". בנוסף, שחקן ההגנה של העונה ביקר את ההגנה של קבוצתו: "אנחנו חייבים להזיז את הרגליים, אסור לנו לעמוד במקום ולחכות שהם יתפוצצו עלינו".

מאמן הקבוצה אימה יודוקה דיבר גם כן על ההופעה של טייטום: "אני חושב שהוא מחפש לסחוט עבירות קצת יותר מדי. יש פעמים שהוא יכול לוותר על חדירות קשות ולעלות לחצי מרחק". על המשחק עצמו אמר: "עשינו טעויות כל פעם בה הגענו ליתרון של 5-6 נקודות. שחקנים עמדו והסתכלו אחד על השני, לא ניצלנו מיס-מאצ'ים. עשינו טעויות עם ובלי הכדור".

כתב הקבוצה קית' סמית' סיכם: "אני לגמרי מבין את זה שהסלטיקס עשו המון שטויות ברבע הרביעי, אבל קרי פשוט לא ייאמן. הוא מפחיד בכל פעם שהוא נוגע בכדור". קנדריק פרקינס הוסיף: "בוסטון צריכה יותר מטייטום, מתי הוא יספק את ההצגה הגדולה שלו בגמר?". טייטום, אגב, קלע 2 נקודות בכל הרבע האחרון ולא זרק ב-3 דקות וחצי האחרונות.