$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
יורוליג 2023/2024
קבוצה מש’ נצ’ הפסד הפרש
1 ריאל מדריד 0 0 0 0
2 פנאתינייקוס 0 0 0 0
3 מונאקו 0 0 0 0
4 ברצלונה 0 0 0 0
5 אולימפיאקוס 0 0 0 0
6 פנרבחצ`ה 0 0 0 0
7 מכבי תל אביב 0 0 0 0
8 באסקוניה 0 0 0 0
9 אנדולו אפס 0 0 0 0
10 וירטוס בולוניה 0 0 0 0
11 פרטיזן בלגרד 0 0 0 0
12 ארמאני מילאנו 0 0 0 0
13 פאריס באסקט 0 0 0 0
14 ז`לגיריס קובנה 0 0 0 0
15 באיירן מינכן 0 0 0 0
16 הכוכב האדום בלגרד 0 0 0 0
17 וילרבאן 0 0 0 0
18 אלבה ברלין 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מכת חום: מלכודת הדבש שיוצר לורנזו בראון למכבי תל אביב

רכז הצהובים לוהט, אך הציפייה ממנו עלולה להפוך לבעיה כרונית הרסנית. לצד הדומיננטיות גם עולים סימנים מדאיגים כשהמסקנה ברורה - אם לא יקבל עזרה, הכוכב ידעך ביחד עם הקבוצה כולה. 'נכנס לרוטציה'

סער שהם
סער שהם  27.10.22 - 16:43

שחקן בסגנון של לורנזו בראון כבר הרבה שנים לא היה במכבי תל אביב. עוד מוקדם לקבוע, אבל יתכן שעוד כמה חודשים נביט בדיעבד על הקיץ שהיה ונגיד - "זו אחת ההחתמות הגדולות של מכבי תל אביב במילניום הנוכחי, זה אחד הרכזים הטובים שהיו אי פעם בישראל".

אבל, אנחנו עדיין לא שם. מה שידוע כבר עכשיו, כמעט לכל אוהד ואיש כדורסל, הוא שבראון ללא כל ספק השחקן החשוב ביותר של עודד קטש בסגל הצהוב. בעל הבית, המנוע, זה שלוקח את ההחלטות הקשות ומי שממנו מצפים להנהיג את הקבוצה עד קו הסיום. הדומיננטיות שלו מורגשת בכל רגע שהוא על המגרש, ולא פחות מכך, בכל רגע שהוא נח על הספסל. 

ההסתערות של בראון על משבצת הכוכב הייתה מוחלטת כבר מההתחלה, נדיר לראות שחקן נכנס בכזו צורה לאחד המועדונים הכי לחוצים באירופה כבר בעונתו הראשונה, אבל נדמה שעבורו בכלל לא היה מדובר ב'ביג דיל' כלשהו. בכל אופן, אותה דומיננטיות מוחלטת, חיובית לכאורה, עלולה ליצור מלכודת דבש מסוכנת וממכרת במיוחד. מלכודת דבש שקטש כבר נלכד בה בצורה כזו או אחרת כבר בפתיחת העונה. מלכודת הדבש של לורנזו בראון.

עד כה בארבעת משחקיו עם הצהובים ביורוליג בראון קלע בממוצע 14 נקודות, חילק 7.5 אסיסטים (שלישי ביורוליג), קטף 3.5 ריבאונדים, ואף נהנה מ-40.9% מעבר לקשת לצד 41.9% מעט פחות מחמיאים בנסיונות ל-2 נקודות.

לפי InStat, כשבראון על המגרש מכבי תל אביב קולעת בממוצע למשחק 63 נקודות, מה שמציב אותו במקום העשירי בקטגוריה זו ביורוליג כולה. מה שמרשים בנתונים של בראון הוא שלמרות שהעליונות המוחלטת שלו מקבלת ביטוי במספרים, נראה שעל נתון אחד היא דילגה בצורה מסוימת. בראון אמנם מחזיק ב-26.8% יוסג' ביורוליג עד כה, נתון גבוה יחסית, אך שותפו לקו האחורי, ווייד בולדווין, מחזיק ב-27.4%, מה שרק מדגיש את היעילות העדיפה של אלוף אירופה הטרי לעומת חברו.

העבודה הקשה ביותר במצב הנוכחי היא דווקא של קטש, שצריך להצליח לאזן בין התלות המורגשת והמוגזמת בכוכב החדש לחובה שלו לשמור על הטריות שלו ובהמשך ישיר, על הבריאות שלו. עם זאת, נדמה שבינתיים המאמן החדש על הקווים מתקשה למצוא את האיזון הנכון. בראון שיחק עד עכשיו 31 דקות בממוצע למשחק ביורוליג, מה שמציב אותו במקום השמיני במפעל כולו בקטגוריה הזו.

לשם השוואה, אשתקד שיחק בראון 29 דקות למשחק ביורוליג במדי קאזאן, עונה לפני כן הסתפק ב-23 כששיחק בפנרבחצ'ה ואפילו בכוכב האדום בלגרד, שם היה השחקן המשמעותי ביותר, רשם 25 דקות בממוצע לערב במפעל הגדול של אירופה. בראון מקבל כמות דקות כמוה מעולם לא ראה ביורוליג, ועם האינטנסיביות של הליגה הזו והמשחקים הנוספים במסגרת הליגה המקומית נראה שהסיכון שנלקח גבוה במיוחד.

לא רק המובן הבריאותי של הכוכב צריך להדאיג את הצהובים, אלא גם היעילות שלו, שעלולה להיפגע עם המשך העונה במידה שייאלץ להמשיך לסחוב את התקפת הקבוצה כמעט לבדו. למעשה, ניצנים ראשונים לכך כבר אפשר לראות בנתונים המתקדמים.

כל יריבות מכבי תל אביב צריכות לדעת את הנתון הבא - בארבעת משחקי היורוליג שלו בצהוב 15.4% ממהלכיו ההתקפיים של בראון היו מהלכי בידוד, אלא שבממוצע למהלך כזה בראון הצליח לספק רק 0.2 נקודות - נתון חריג ונמוך במיוחד. לשם השוואה, אשתקד בקאזאן בראון רשם 18.8% בידודים מסך הפעולות ההתקפיות, במהלכם ייצר 0.95 נקודות פר פוזשן. הקושי בבידודים גם מוביל לפגיעה משמעותית באחוזיו מהשדה, שירדו בצורה חדה מ-48.9% בקאזאן ל-41.5% במכבי תל אביב.

בראון הוא עדיין השחקן שנשלח למהלכי בידוד יותר מכל שחקן צהוב אחר ואחראי ל-55.6% מהבידודים של הקבוצה כולה, אלא שכפי שניתן לראות הוא לא מצליח להיות אפקטיבי במהלכים האלה. בניגוד לקאזאן, שם לבראון היו לא מעט כלים התקפיים נוספים לידו דוגמת אייזאה קנאן ומריו הזוניה, בקבוצתו החדשה נכון לעכשיו הוא השחקן העיקרי והכמעט בלעדי שאחראי על הנדבך ההתקפי, מה שבאופן אירוני לא ממש עוזר לו לייצר נקודות. בתוך פחות מחודש בראון הרגיל את הקבוצה החדשה שלו לשאת עיניים ולצפות שירכיב את הפאזל כל פעם מחדש תוך פחות מ-24 שניות, אלא שהציפייה הזו עלולה להפוך לבעיה כרונית הרסנית ולהתמוטטות של בראון עצמו.

חוסר האיזון של מכבי תל אביב פוגע בבראון, שקרוב לוודאי ישפר את מספריו אם יקבל עזרה מחבריו. יציבות של יתר החמישייה תוביל לפירור ריכוז המאמצים של היריבה בהגנה האישית נגד בעל הבית של הקבוצה בדרך לשיפור האחוזים שלו במהלכי הבידוד. במקביל, גם נראה ריווח טוב יותר, התקפות חלקות יותר וקבוצה בריאה ומאוזנת בהרבה מהמצב הנוכחי הכל כך ממכר.

בראון כבר מזמן תפס את תקן הכוכב וזה לא צפוי להשתנות, אבל גם הוא חייב לקבל עזרה, כשבינתיים הוא צריך לקוות למצוא תרומה יציבה מחבריו לקבוצה. אם זה לא יקרה הוא צפוי לדעוך בעצמו, כמו מכבי ת"א כולה, בזמן שהיא משעינה עליו את הר הציפיות ומקווה שיצליח לעמוד בקצב הבלתי נתפס שהוא מכתיב בתחילת העונה.