סערה: קית' לנגפורד ביצע תנועה מגונה לאוהדי סיינה

סערה באיטליה: שחקן מילאנו התעמת עם הקהל ונקנס. קבוצתו זועמת וטוענת כי הושמעו קללות גזעניות נגדו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.05.13 - 22:17
לנגפורד. חטף קריזה
לנגפורד. חטף קריזה
תחילת כתבה

הכדורסל האיטלקי גועש בעקבות קללות גזעניות, תנועה מגונה וגם עימות מתוקשר בין סיינה למילאנו. מי שעומד במרכז האירועים הוא לא אחר מאשר אקס מכבי תל אביב, קית' לנגפורד. הכל התחיל במשחק בין מילאנו לסיינה אמש (66:72 לסיינה) שקבע 3:3.

בשלב מסוים של המשחק, האוהדים החלו לקלל את לנגפורד וחבריו כולל שימוש בביטויים גזעניים. הגארד ששיחק במכבי ת"א לא נשאר חייב והחזיר באצבע משולשת לעבר אוהדי היריבה. מכאן, החל מחול שדים.

זה התחיל בכך שחבריו של לנגפורד תקפו בחריפות את סיינה והאוהדים שלה וקראו לה לטפל בהם. סיינה מנגד החליטה לפעול נגד השחקן והגישה תלונה רשמית נגד לנגפורד לאיגוד המקומי כולל תמונות המוכיחות שהוא אכן ביצע את התנועה המגונה והתעמת עם האוהדים בסיום המשחק.

כתוצאה מכך הוא נקנס ב-3,000 יורו על ידי האיגוד אבל לפחות בקבוצתו מגבים אותו, תוקפים את היריבה ואפילו ביטלו את ההשעיה הזמנית שלו. "השחקנים שלנו סבלו מקללות חריפות, אלימות וזריקות ניירות עליהם בדרכם לחדר ההלבשה בסיום", נכתב בהודעה, "הקללות שהושמעו כלפי לנגפורד היו גזעניות ולא ראויות".

לכן, החליטו במילאנו שהוא יחזור כבר למשחק השביעי בסדרת רבע הגמר שייערך אצלם בבית. כמו כן, כפי שזה נראה כרגע, המועדון ישלם את הקנס שקיבל.