"אחרי מכבי ת"א, לא חשבתי שאוכל לזכות בתואר אירופי"

פניני וחולון חגגו. הרוש: "אוי ואבוי אם לא נעלה לחצי הגמר"

עמרי מנהיים  21.03.19 - 07:41
תחילת כתבה

התנופה של הפועל חולון נמשכת גם באירופה. אתמול (רביעי) הקבוצה של דן שמיר הביסה 63:96 את אלבה פהרבאר ההונגרית במשחק הראשון של רבע גמר היורופקאפ, ונמצאת עם רגל ושלושת רבעי בשלב הבא. בשלישי מחכה לסגולים הגומלין, בו הם אמורים לסגור סיפור ולמצוא עצמם בארבע האחרונות. "אוי ואבוי לנו אם לא נעלה, אבל לא נבוא יהירים מדי", אמר שלומי הרוש.

בכלל, בחולון אפשר היה לראות אתמול הרבה מאוד חיוכים - לאור העובדה שהקבוצה סיפקה כדורסל מצוין, שהיה המשך ישיר ליכולת מול הפועל ירושלים בשבת. "כל התקפה הייתה מבחינתנו כאילו האחרונה במשחק", הסביר גיא פניני, שסיים עם מדד פלוס מינוס יוצא דופן של 41+. "שיחקנו עם אחריות לאורך 40 דקות, שזה משהו שלא עשינו מול מול הבולגרים בשלב הקודם. כשאתה משחק בכזו יציבות ואינטנסיביות, אתה בונה לאט לאט את ההפרש". הרוש הוסיף: "השטף של המשחק היה טוב, הנענו את הכדור טוב, הגבוהים עשו משחק טוב וזה הקל על כל הגארדים".

חולון כבר יכולה להתחיל את ההכנות הבלתי פורמליות לחצי הגמר - וקיימת סבירות גבוהה ששם היא תפגוש את ססארי, שהביסה את קרישאקה 68:87 בטורקיה. עבור פניני, זו יכולה להיות זכיה שניה בתואר אירופי - חמש שנים אחרי שהניף את גביע אירופה במדי מכבי תל אביב. "אחרי שעזבתי את מכבי לא חשבתי שאני אוכל לזכות בתואר אירופי נוסף", הוא אמר בכנות, "אבל החיים מפגישים אותך עם דברים מעניינים. אני גאה להיות פה, גם במפעל הזה. לאנשים יש נטייה לזלזל לפעמים בדברים, אבל בשבילי גם זכיה ביורופקאפ היא דבר גדול, אני לא לוקח שום דבר כמובן מאליו".

מי שקיבל הרבה מאוד מחמאות הוא סקוטי ריינולדס, שאחרי חבלי הלידה, מתחיל להזכיר את השחקן שבחולון רצו שיהיה. "זה רק מוכיח שצריך סבלנות", אמרו בהנהלת הקבוצה. "לא צריך לחתוך מהר מדי, לפעמים צריך זמן". לצד ריינולדס, חולון קיבלה משחק מצוין משני הסנטרים שלה, שון ג'ונס ודריון אטקינס, שבלא מעט מקרים העונה "דרכו" אחד על השני.

אתמול הם חיברו 42 נקודות משותפות, כאשר חולון באופן כללי הולכת פנימה עם לא פחות מ-48 נקודות בצבע. האחראי העיקרי על ניפוק המסירות פנימה היה פניני, שנבחר גם למצטיין במשחק עם 14 נקודות ו-9 אסיסטים. "כל הזמן אנחנו משתפרים וזה מצוין", אמר הפורוורד הוותיק. "גם כששיחקנו לא טוב ניצחנו וזו הייתה הגדולה שלנו. זה שמר על מצב רוח טוב ותיקנו גם אחרי ניצחונות בעיות אצלנו".

וכאשר היו כל כך הרבה מצטיינים בצהוב-סגול דווקא קורי וולדן, ה-MVP של הליגה עד כה, היה מאופק יחסית עם שבע נקודות בלבד. לקראת הסיום הוא הדאיג את אנשי המועדון, כאשר נפצע במרפק וירד לספסל כשהוא נאנק מכאבים, אלא שהצוות הרפואי קבע שמדובר במכה בלבד.