הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אתגר חדש: שמיר מונה לניו זילנד ברייקרס

אקס חולון יהיה מאמן ראשי בחו"ל לראשונה בקריירה. הופסון הצטרף אליו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.07.19 - 09:25

עכשיו זה סוף כל סוף רשמי: דן שמיר הוא מאמנה החדש של ניו זילנד ברייקרס. מאמן הפועל חולון בארבע השנים האחרונות יצא לאתגר ראשון מעבר לים בתור מאמן ראשי וינסה להצעיד את הקבוצה שהוקמה רק ב-2003 לטופ של הכדורסל בניו זילנד. "הוא מביא איתו המון נסיון ברמות הגבוהות ביותר ורמת אימון של הקבוצות הגדולות ביותר", פרגן הבעלים מאט וולש.

שמיר החל את קריירת האימון שלו בעונת 2002/03, אז עוד שימש כעוזר בהפועל ירושלים, ולאחר מכן העביר שלוש עונות באותו תפקיד גם במכבי תל אביב. ירושלים הייתה הקבוצה הראשונה שלו כמאמן ראשי, לפני שעבר בין קבוצות אחרות בארץ: בני הרצליה, הפועל אילת והפועל חולון (בשתי קדנציות: 2011-2013 ו-2015 עד היום).

מבחינת הקריירה בחו"ל, שמיר עבד עד כה אך ורק כעוזר בקבוצות ברוסיה. בעונת 2008/09 היה חלק מהצוות של דינמו מוסקבה, וב-2013/14 שימש כעוזר בצסק"א, שזכתה באותה שנה בטרבל מקומי (אליפות, גביע ו-VTB). כמאמן ראשי הניף שמיר שלושה גביעי מדינה, שניים מהם עם הפועל ירושלים (2007 ו-2008) ואחד עם חולון בעונה שעברה. אשתקד גם רשם הישג אישי מכובד כשנבחר למאמן העונה בליגה.

אם זה לא מספיק, אל שמיר הצטרף גם סקוטי הופסון, שחתם בברייקרס לעונה אחת. השניים שיתפו פעולה במשך חודש בהפועל חולון ובנוסף הסווינגמן שיחק בעירוני נהריה, אנדולו אפס והיה שייך בעבר לקליבלנד ודאלאס.