לא תלויה בעצמה: נס ציונה חייבת נצחון

הכתומים זקוקים ל-4 הפרש מול קלוז'. כל התרחישים

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  05.02.20 - 13:49
תחילת כתבה

עירוני נס ציונה תעלה הערב (רביעי, 18:30, ישיר כאן באתר) למשחק על העונה האירופית: היא תתארח ברומניה אצל קלוז', במחזור האחרון של שלב הבתים השני ביורופקאפ.

מבחינת נס ציונה מדובר במשחק של להיות או לחדול. ניצחון ב-4 הפרש, יחד עם הפסד של אורדאה במינסק - והכתומים יעפילו לרבע הגמר במפעל. הפסד יחסל את העונה האירופית. המקרה המסובך ביותר הוא ניצחון של נס ציונה לצד ניצחון של אורדאה - ואז כל הקבוצות בבית יסיימו במאזן של 3:3 והפרש הסלים הכללי יקבע מי תעלה, כשנס ציונה תצטרך ככל הנראה ניצחון ב-9 נקודות.

"זה משחק חשוב מאוד עבורנו, אנחנו רוצים להמשיך את העונה האירופית", אמר קורי פישר. "קודם כל נצטרך לעשות את העבודה בעצמנו ולנצח ואז לראות מה התוצאות האחרות. קלוז' קבוצה חזקה מאוד, נבוא לשחק את הכדורסל שלנו ולהעפיל לשלב הבא".

ג'יי פי טוקוטו יערוך הופעת בכורה במדי נס ציונה באירופה, כאשר ג'ף וויטי, שנעדר מאז הפציעה בהפסד למינסק, צפוי לחזור לסגל. בשל כך, לראשונה העונה, נדב זילברשטיין יעלה עם חמישה זרים.

לעירוני נס ציונה זכרונות טובים מקלוז', שכן בעונה שעברה היא העפילה על חשבונה לשלב הבתים, בדרך לשמינית הגמר, שם הודחה על ידי באקן ברס הדנית. המשחק הערב ייערך באולם הקטן יותר העיר (2,700 מקומות) מכיוון שה-BT ARENA המפואר תפוס לרגל משחקי גביע הפדרציה בטניס. המקומיים, אגב, רוצים לעשות היסטוריה בעצמם וצופים כי האולם יהיה מלא עד אפס מקום.