הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דיוקוביץ' עלה לרבע הגמר בדובאי, גם פדרר

המדורג 1 בעולם גבר על סטאחובסקי האוקראיני ויפגוש את בן ארצו יאנקו טיפסרביץ' בשלב הבא. אם יעבור אותו, עשוי להתמודד מול אנדי מארי בשחזור חצי גמר אליפות אוסטרליה. גם רוג'ר פדרר עלה שלב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.02.12 - 18:22
דיוקוביץ'. שומר על הפורמה (gettyimages)
דיוקוביץ'. שומר על הפורמה (gettyimages)
אחד הטורניר היוקרתיים ביותר של השלבים המוקדמים בעונת הטניס, טורניר דובאי, מתחיל להתחמם. הערב (רביעי) שוחק במפרץ שלב שמינית הגמר של טורניר הגברים, ולא קיבלנו יותר מדי הפתעות, כאשר המדורג 1 בעולם נובאק דיוקוביץ' חלף על פני סרגיי סטאחובסקי האוקראיני 6:7 (5) ו-3:6.

נולה הזיע לא מעט מול סטאחובסקי מהמקום ה-74 בעולם, ואף היה בפיגור שבירה עמוק בתוך המערכה הראשונה. אך הסרבי התאושש וחזר כדי לקחת את שובר השוויון, ובמערכה השנייה כבר לא התקשה והשלים את המלאכה. דיוקוביץ' כעת יתפנה כדי לפגוש ברבע הגמר את בן ארצו יאנקו טיפסרביץ', שגבר על פלאביו צ'יפולה האיטלקי 7:6 (2), 1:6, 1:6.

הניצחון מקרב את דיוקוביץ' למפגש חוזר עם אנדי מארי, אותו ניצח בחצי גמר הגרנד סלאם האוסטרלי לפני חודש בסופו של מותחן. מארי עצמו עשה את העבודה כשהתגבר על מארקו צ'יודינלי השווייצרי, בתוצאה 3:6, 4:6. עבור הסקוטי מדובר בתחרות הראשונה מאז אוסטרליה, אבל הוא נראה בכושר טוב וכמובן יגיע כפייבוריט מול תומאס ברדיץ' הצ'כי בסיבוב הבא. ברדיץ' דילג מעל יריבו הסלובקי לוקאס לאצקו, 1:6, 2:6.

גם רוג'ר פדרר הבטיח את מקומו ברבע הגמר, לאחר שלא הסתבך יותר מדי עם פליסיאנו לופס הספרדי. פדרר השלים ניצחון חלק בשני מערכות, 5:7, 3:6, וישחק בשלב הבא מול מיכאיל יוז'ני. הרוסי אמון על המיני-הפתעה היחידה בשמינית הגמר, כשהדיח את המדורג שישי בטורניר, מרדי פיש. יוז'ני עשה זאת בצורה חלקה, כאשר את המערכה הראשונה ניצח 2:6 ובשנייה נזקק לשובר שוויון, אך בו לקח את כל הנקודות בדרך לכרטיס לרבע הגמר.