ברטולי הרסה לאזרנקה את העונה המושלמת

הצרפתייה ניצחה את ה-1 בעולם 3:6, 3:6 ועלתה לחצי גמר מיאמי מול ראדוונסקה. נדאל ומארי התקשו אבל ייפגשו בחצי הגמר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.03.12 - 08:51
ברטולי. לא עשתה חשבון (GETTYIMAGES)
ברטולי. לא עשתה חשבון (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

אחרי 26 נצחונות רצופים מתחילת השנה, ויקטוריה אזרנקה סוף סוף נעצרה. מריון ברטולי גברה עליה הלילה (בין רביעי לחמישי) בצורה משכנעת, 3:6, 3:6, כדי להעפיל לחצי גמר טורניר מיאמי. הצרפתיה תפגוש את אגנסקה ראדוונסקה, שמגיעה אחרי ניצחון מרשים משל עצמה, 4:6, 1:6 על ונוס וויליאמס המתקמבקת.

בגזרת הגברים, רפאל נדאל נאלץ להזיע מול ג'ו-ווילפריד צונגה כדי לגבור עליו 2:6, 7:5, 4:6 ולהעפיל לדו-קרב בחצי הגמר מול אנדי מארי, שביצע מהפך משלו מול יאנקו טיפסארביץ' וניצח 6:4, 3:6, 4:6.

ברטולי ה-7 בעולם הראתה מהפתיחה שהיא באה להפתיע, ולקחה את 4 המשחקונים הראשונים בדרך לזכייה במערכה הראשונה. אזרנקה הבלרוסית אמנם פתחה את המערכה השנייה טוב יותר ועלתה ל-1:3, אבל הצרפתייה הראתה נחישות והרבה את העונה המושלמת של יריבתה. "המפתח עבורי הערב היה האמונה", הסבירה ברטולי.

במשחק המוקדם, 81 דקות בסך הכול היתה צריכה ראדוונסקה כדי להדיח את האמריקאית שחזרה אחרי חצי שנת היעדרות. "לא היתה לי שום בעיה של כשירות", אמרה וויליאמס, "הגעתי למשחק הזה בכושר מלא. דווקא במשחק הזה לא הופעל עלי לחץ של משחק אגרסיבי מהצד השני ולכן זה מאכזב שלא שיחקתי טוב".

"ניסיתי כל מיני דברים במערכה הראשונה שהיתה צמודה אבל זה היה קרב מנטאלי ובו הפסדתי. בסך הכול, זה היה טורניר מצוין עבורי. התחלה טובה אחרי תקופה בה לא שיחקתי". המטרה העיקרית של וויליאמס בת ה-31 היא להתקדם בדירוג מספיק כדי להעפיל למשחקים האולימפיים בלונדון. כיום היא מדורגת במקום ה-134 אך בדירוג הבא היא צפויה לעלות לסביבות המקום ה-90. ההשתתפות באולימפיאדה מוגבלת ל-56 המקומות הראשונים בדירוג.

נדאל נגד מארי בחצי גמר הגברים
הספרדי שמדורג במקום ה-2 בעולם כבר הגיש עבור הניצחון ביתרון 4:5 במערכה השנייה, אבל צונגה הוכיח אופי, לקח את 3 המשחקונים הבאים וכפה מערכה קובעת. שם היתרון האיכותי של נדאל בא לידי ביטוי, והספרדי הבטיח כרטיס לחצי גמר נוסף אחרי שעתיים ו-49 דקות.

אנדי מארי ניצב מול אפילו יותר קשיים במשחק שלו מול טיפסארביץ'. הסרבי התמיר ניצל את הרוח החזקה שנשבה בדרום פלורידה, כדי לגרור את מארי למשחק חפירות. הוא לקח את המערכה הראשונה עם אייס בניסיון הראשון, ומארי נראה מבולבל. אבל למרות שגם נקלע לפיגור של שבירה בסט השני, הסקוטי התאושש ולקח פיקוד על המשחק בדרך לניצחון.

"זה תמיד קשה נגד אנדי", אמר נדאל, "הוא שחקן שלוקח אותך עד הקצה, אין ספק שאני צריך לנוח טוב כעת".