הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ניצחון לנדאל במדריד, גם פדרר בשמינית

רפא הדיח את דוידנקו, השוויצרי רשם 6:4, 5:7, 6:7 על ראוניץ'. ניצחון לפרר ודל פוטרו. נשים: ניצחונות לנה לי, סטוסור ורדוואנסקה. אכזבה לדודי סלע, שדורג ראשון בטורניר הצ'לנג'ר בפראג, אך הפסיד למדורג 117 בעולם

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.05.12 - 18:45
הזיע מעט בדרך לשמינית. פדרר (gettyimages)
הזיע מעט בדרך לשמינית. פדרר (gettyimages)

טורניר מדריד החל להיכנס הערב (רביעי) לישורת האחרונה שלו, ואפשר לומר שהסיבוב הנוכחי הפריד בין הילידם לבין הגברים. רפאל נדאל, חואן מרטין דל פוטרו, ג' וילפריד טסונגה ורוג'ר פדרר עלו כולם לשמינית הגמר, מי מהם בקלות, ומי במאמץ גדול יותר.

רפאל נדאל העפיל לשמינית הגמר כאשר הביס על החימר הביתי 2:6, 2:6, את הרוסי הוותיק ניקולאי דוידנקו. השור ממאיורקה גילה עליונות מוחלטת לכל אורך המשחק והשיג שתי שבירות בכל מערכה, בעוד שדוידנקו לא הצליח לאיים פעם אחת על ההגשות של הספרדי, שניצח 0:2 בתוך 80 דקות.

חואן מרטין דל פוטרו התאמץ לא מעט מול מיכאיל יוז'ני עד שהכריע אותו 4:6, 6:7 אחרי שעתיים של משחק צמוד במדריד. הארגנטיני הצליח להשיג שבירה אחת מול הרוסי במערכה הראשונה כדי לנצח 4:6 ובשניה, שהיו בה שתי שבירות לכל צד, 'דלפו' ניצח 1:7 בשובר שוויון בדרך ל-6:7.

רוג'ר פדרר סיפק תצגוה משובחת עם סיומת אדירה, כשהדיח את מילוש ראוניץ' הקנדי. המדורג 3 בעולם דווקא פתח פחות טוב, שמט את המערכה הראשונה ליריבו המדורג 23, ונוצח בה 6:4. במערכה השניה הפנומן כבר חזר להציג טניס טוב יותר וניצח 5:7, בדרך לשובר שיוויון במערכה השלישית, שהסתיימה ב-6:7 לשוויצרי, שסגר עניין עם חבטה קלאסית (4:7) ועלה לשמינית אחרי שעתיים ורבע.

שני ספרדים נוספים שהעפילו לשמינית הגמר במדריד הם דויד פרר ופרננדו ורדאסקו. פרר, שמדורג 5 בטורניר, הדיח את ראדק סטפאנק הצ'כי אחרי 6:7, 2:6 בתוך שעה ו-26 דקות. ורדאסקו חזר מפיגור מערכה וניצח 7:6, 4:6, 4:6 את אלחנדרו פאלה.

תוצאות נוספות
סטניסלאס ואוורינקה
עלה גם הוא לשמינית הגמר אחרי 1:6, 4:6 על יורגן מלצר האוסטרי. ג'ו וילפריד טסונגה (4 בטורניר) ניצח 2:6, 6:7 את ראיין הריסון המקומי. גם הצרפתים, רישארד גאסקה וגאל מונפיס העפילו לשמינית הגמר אחרי ניצחונות על ויקטור טרויצקי ואיגור אנדרייב (פרש). גם מארין צ'יליץ' (קרואטיה) ואלכסנדר דולגופולוב (אוקראינה) בשמינית הגמר.

אצל הנשים, אגנישקה רדוואסקה העפילה לסיבוב השלישי עם 0:6, 1:6 מוחץ על שרה אראני האיטלקייה בתוך 65 דקות בלבד. לוסי הרדאצ'קה הצ'כית, שעלתה לטורניר מדריד מהמוקדמות, העפילה לשמינית הגמר לאחר שהפתיעה את בת ארצה פטרה קביטובה עם 4:6, 3:6. נה לי וסמנתה סטוסור עלו כבר לרבע הגמר לאחר ניצחונות על אנג'ליק קרבר ועל פטרה צטקובסקה בהתאמה.

אכזבה לסלע
דודי סלע נחל אכזבה היום (רביעי) כשהפסיד בשמינית גמר טורניר הצ'לנג'ר בפראג. סלע, שמדורג במקום ה-62 בעולם, נכנע 6:4, 6:3 להוראסיו סבאז'וס מארגנטינה, שמדורג במקום ה-117 בעולם.

כאמור, עבור סלע, שהגיע עד גמר המאסטרס של סבב הצ'לנג'ר אשתקד, מדובר גם באובדן הכנסה אפשרית וגם בנקודות דירוג שחשובות לו במאבק על הכרטיס למשחקים האולימפיים ובדירוג העולמי עצמו. סלע היה המדורג הראשון בטורניר שסך הפרסים שבו עומד על 85,000 דולרים.