הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

טורניר מדריד: ברדיץ' ישחק מול פדרר בגמר

הצ'כי ניצח את דל פוטרו וישחק מול השווייצרי, שגבר על טיפסרביץ'. נשים: סרינה וויליאמס נגד ויקטוריה אזארנקה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.05.12 - 23:21
ברדיץ', עלה לגמר במדריד (gettyimages)
ברדיץ', עלה לגמר במדריד (gettyimages)

סך פרסים גבוה מ-3 מיליון יורו, המון יוקרה ושבוע וחצי לפני פתיחת הרולאן גארוס - כל התנאים הופכים את הישורת האחרונה בטורניר מדריד לצומת משמעותי מאוד בעונת החימר. אז נכון שהמשטח כחול, אבל זה לא תירוץ לכך שרצף 10 הניצחונות של חואן מרטין דל פוטרו נקטע. עובדה, אצל הנשים הכל הלך כמתוכנן וגם רוג'ר פדרר טייל לגמר.

דל פוטרו (11 בעולם), שגבר בסיבובים הקודמים על מיכאיל יוז'ני, מארין צ'יליץ' ואלכסנדר דולגופולוב, נכנע בחצי הגמר 7:6, 7:6 לתומאש ברדיץ' אחרי מאבק רציני. הצ'כי, המדורג במקום השביעי בעולם, יתמודד בגמר מול רוג'ר פדרר (3), שרמס 2:6, 3:6 את יאנקו טיפסרביץ' (8).

בסבב נשמעו במהלך השבוע האחרון לא מעט תלונות על כך שמשטח החימר בבירה הספרדית צבוע בכחול, אבל פדרר המנוסה הבהיר: "שחקן גדול צריך לדעת לשחק טוב על כל משטח אפשרי". וזה בדיוק מה שהוא עשה על המגרש.

לגמר הנשים העפילו ויקטוריה אזארנקה (1) וסרינה וויליאמס (9), שמחזיקה במאזן מנצח (1:6) מול מוליכת הדירוג העולמי.  הבלארוסית גברה 2:6, 4:6 על אגניישקה רדוואנסקה הפולניה (4), בעוד שהאמריקנית ניצחה את לוסי הראדצ'קה הצ'כית המפתיעה (105) והבטיחה את חזרתה למקום השישי בעולם.

"היא אחת השחקניות הטובות בעולם ואחת היריבות הקשות ביותר להתמודד מולן", הודתה אזארנקה כשנשאלה על וויליאמס. "שיחקנו הרבה פעמים אחת מול השניה, אבל למרות שהייתי צעירה תמיד הייתי תחרותית מולה. זה הולך להיות סיפור אחר". אגב, זה הולך להיות המפגש הראשון ביניהן על חימר.