הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פדרר זכה במדריד ויעלה למקום ה-2 בעולם

הפנומן השוויצרי ניצח 6:3, 5:7, 5:7 את ברדיץ', הבטיח תואר מאסטרס מס' 20 וגם יחלוף על פניו של נדאל בדירוג

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.05.12 - 20:17
מישהו העז להספיד אותו?
מישהו העז להספיד אותו?
גם אחרי גיל 30, רוג'ר פדרר ממשיך להיות רלוונטי. הפנומן השוויצרי (דורג 3 בעולם לפני הזכיה) שוב הוכיח לכל מספידיו שהוא עדיין כאן ובגמר טורניר מדריד היוקרתי (סך פרסים 3 מיליון יורו) הוא ניצח 6:3, 5:7, 5:7 את תומאס ברדיץ' הצ'כי (מדורג שביעי בעולם) לאחר שעתיים ו-38 דקות של טניס. משמעות הזכיה הזו היא שפדרר צפוי לעלות למקום ה-2 על חשבונו של רפאל נדאל, וגם הוסיף לארון הגביעים שלו תואר מאסטרס מספר 20, שווה לשיאו של הספרדי.

הטניסאי המעוטר בהיסטוריה לקח את הטורניר בבירת ספרד בפעם השלישית בקריירה. אמרו עליו שהוא לא ממש מסוגל להתמודד עם הכוחות העולים בטניס העולמי - נובאק דיוקוביץ' ואותו נדאל, אך פדרר הראה שעוד יש לו מה למכור גם ברמות הגבוהות ביותר, כאשר בטורניר עצמו לקחו חלק גם השור ממאיורקה וגם הסרבי המדורג ראשון בעולם. בכל אופן, רגע לפני הרולאן גארוס ושניים לפני ווימבלדון - צריך לספור גם אותו.

הגמר עצמו ממש לא היה טיול עבור פדרר, שאיבד את הסט הראשון. ברדיץ' נראה נהדר, ניצל הזדמנות אחת מ-3 נקודות השבירה שהיו לו וניצח 3:6. הצ'כי שמר מצויין על הסרב, לא עמד בפני אפשרות שבירה אפילו פעם אחת, ולמרות שהכניס רק 42% אחוז מההגשות הראשונות, הצילח לנצח ב-73% מהנקודות בסרב השני שלו.

המערכה השניה כבר היתה צמודה הרבה יותר. פדרר שבר פעמיים את ההגשות של יריבו, זכה ב-54% מהנקודות (לעומת 42% בסט הראשון) וידע לשמור על ההגשה במשחקון המכריע כדי לנצח 5:7. גם המערכה הבאה היתה קרב גדול. שני השחקנים המשיכו לא להיות מדוייקים במיוחד בסרבים הראשונים (65% של פדרר, 55% של ברדיץ') ובצורה לא אופיינית על רוב משחקוני ההגשה השניים לא הצליחו לשמור. השווייצרי שבר 4 פעמים, הצ'כי "רק" 3. פדרר הוביל 3:5, היה בדרך לניצחון אך הצ'כי התעורר, שבר מנגד ואיזן ל-5:5. לאחר מכן, פדרר ידע לקחת את שני המשחקונים הבאין ולנצח 5:7 ו-1:2 בסך הכל, שהבטיח לו תואר נוסף, מספר 74 בקריירה.