הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פדרר: ''עדיין לא זכיתי בזהב ביחידים, זו כוכבית בקריירה''

אלוף ווימבלדון הטרי והמדורג ראשון בעולם כבר עם הראש באולימפיאדה: "זה טורניר שונה. צריך שהכל יתחבר כי אתה מקבל צ'אנס לזכות רק כל 4 שנים". וממי הוא שואב השראה? "דמויות כמו מייקל ג'ורדן וטייגר וודס דוחפות אותי להמשיך''

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.07.12 - 16:58

ענק, גדול מהחיים, פנומן, הטניסאי הטוב בכל הזמנים. איזה סופרלטיב לא קיבל רוג'ר פדרר במהלך הקריירה המפוארת שלו? היום (שלישי), יומיים לאחר הזכיה בגראנד סלאם מספר 17, ההנפה השביעית בווימבלדון והחזרה למקום הראשון בעולם, התפנה השוייצרי לדבר על התחושות. בתפריט: ספורטאי העל האחרים מהם שאב השראה, ההכנות למשחקים האולימפיים וגם, מה לעשות, הגיל המתקדם יחסית.

"זה נחמד כשמשווים אותך לאגדות ספורט אחרות, אבל אם עזרתי בכל דרך שהיא להפוך את הטניס לפופולרי יותר זה מספיק עבורי", אמר פדרר. "אני רוצה לעזוב את הענף הזה טוב יותר מאשר כשנכנסתי אליו למרות שגם אז הוא היה פנטסטי עם יריבויות כמו אלה של בקר ואדברג ושל אגאסי מול סמפראס. את ההשראה שלי שאבתי מאתלטים כמו מייקל ג'ורדן, טייגר וודס ו-ולנטינו רוסי. דמויות כאלה הן שדחפו אותי להמשיך הלאה".

למרות שכבר הוספד על ידי לא מעט גורמים בשל העובדה שלא זכה במייג'ור שנתיים וחצי, בשבוע הבא ינפץ פדרר עוד שיא כשיציין 287 שבועות מצטברים בפסגת הדירוג. "אני לא מרגיש רק שמחה מהעליה למקום הראשון או מזכיה בגראנד סלאם, אלא גם מוטיבציה להמשיך ולהשיג עוד מטרות. לפעמים טוב לקחת דוגמה מענפים אחרים כדי לראות ספורטאים שהתמידו, התבגרו ועדיין הגיעו להישגים".

מה שעדיין חסר לפדרר, שהשיג תואר מייג'ור בכל אחד מ-4 התחרויות הגדולות, זה מדליה אולימפית בטורניר היחידים. בזוגות הוא אמנם זכה בזהב עבור שוייץ בבייג'ינג יחד עם סטאניסלאס וואורינקה, אבל בסידני, אתונה ובמשחקים האולימפיים האחרונים הוא הודח פעם אחר פעם על ידי טומי האס, תומאס ברדיץ' וג'יימס בלייק.

"אני מאמין שהעובדה שלא זכיתי בזהב ביחידים היא כוכבית קטנה על הקריירה שלי", הפתיע מעט השוייצרי. "אולי הזכיה בווימבלדון קצת מורידה ממני לחץ לפני האולימפיאדה, אבל זה טורניר מעט שונה במובן שאתה מקבל בו צ'אנס רק פעם ב-4 שנים. אני מודע לזה שיש הייפ סביב ההשתתפות שלי, אבל אני צריך לקוות להגרלה טובה, לשחק כמו שצריך, ולהתעלות בנקודות הנכונות. צריך שהכל ייפול כמו שצריך".

"מיד לאחר הגמר בווימבלדון אמרתי לעצמי שהלוואי והאולימפיאדה היתה מתחילה כבר מחר, אבל אחר כך נרגעתי והבנתי שאני צריך את המנוחה", סיפר. "הפיזיותרפיסט שלי נוסע איתי 90 ימים בשנה. הדבר הראשון שאמרתי לו השנה זה שאני חייב להיות במיטבי בווימבלדון, באולימפיאדה ובארה"ב. האם אני שחקן טוב יותר מאשר הייתי בגיל 25? אני מקווה שכן. אני מרגיש שאני משחק טוב אבל אולי הבטחון שלי בעבר היה גורם לי לייצר חבטות שאני כבר לא יכול ליייצר היום. אני במקום יציב יותר בחיים".