הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

US OPEN: רוג'ר פדרר עשוי לפגוש את מארי בחצי הגמר

השניים באותו צד של ההגרלה, גם ג'ו ווילפרד טוסונגה. שיבוץ נוח לנובאק דיוקוביץ'. אמיר וינטרוב הודח בסיבוב המוקדמות השני מול אגוט מספרד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.08.12 - 21:09
פדרר. הדרך לגראנד סלאם מספר 18 לא תהיה קלה (GETTYIMAGES)
פדרר. הדרך לגראנד סלאם מספר 18 לא תהיה קלה (GETTYIMAGES)
תחילת כתבהאליפות ארצות הברית הפתוחה, שידועה גם כגראנד סלאם האחרון של השנה, תצא לדרך ביום שני הקרוב. חובבי הטניס ברחבי העולם כבר מכינים את עצמם לשעות של הנאה. הערב (חמישי) נערכה הגרלת המשחקים שקבעה כי המדורג 1 בעולם רוג'ר פדרר יוכל לפגוש בחצי הגמר את אנדי מארי, שמדורג 3 בעקבות היעדרותו של רפאל נדאל. מי שזכה לשיבוץ נוח יחסית הוא נובאק דיוקוביץ'.

פדרר יפתח את הופעתו בפלאשינג מדו מול האמריקאי דונלד יאנג ולפחות על פי ההגרלה לא צפוי להיתקל בקשיים מיוחדים בשלבים הראשונים. אלא שהשוויצרי שובץ בחצי שכולל את אנדי מארי ואם לא יהיו הפתעות הפיינליסטים מווימבלדון האחרון עשויים להיפגש בשלב 4 האחרונים. הבריטי, שזכה במדליית הזהב במשחקים האולימפיים, יתחיל מול אלכס בוגמולוב. גם ג'ו ווילפרד טסונגה (5) נמצא באותו צד של ההגרלה ובסיבוב הראשון ישחק מול יריב מהמוקדמות.

מי שיכול לחייך הוא נובאק דיוקוביץ'. הסרבי, שנכשל גם בוווימבלדון וגם באולימפיאדה יפגשו בסיבוב הראשון אל פאולו לורנצי מאיטליה והמדורג הבכיר ביותר שיוכל לפגוש עד לגמר הוא דויד פרר הספרדי (4). חואן מרטין דל פוטרו (7), האלוף מ-2009, יפגוש לדרבי ארגנטינאי מסקרן את דויד נלבנדיאן כבר במשחקו הראשון בטורניר.

בגזרת הישראלים, אמיר ויינטרוב ניסה להיכנס לטורניר דרך שלב המוקדמות, אך כשל במשימה. המדורג 202 בעולם פגש את רוברטו באוטיסטה אגוט מספרד (95 בעולם), נכנע בצורה כואבת במיוחד 7:6 (5), 7:6 (5) וקבע כי לישראל לא יהיה ייצוג גברי באליפות ארה"ב, שכן גם דודי סלע לא ייקח חלק באליפות.

משחקים מסקרנים נוספים בסיבוב הראשון יהיו המפגש של פיליפ קוהלשרייבר (19) מול מיכאל לודרה הבלתי מדורג. לאליל הקהל המקומי ג'ון איסנר (9) ממתין משחק לא קל מול קסאבייר מאליס. ניקולס אלמגרו (11) יתמודד מול ראדק סטפאנק הוותיק, ואילו תומאס ברדיץ' (6) ינסה לדלג מעל דויד גופין מבלגיה.