הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סרינה לקחה את אליפות ארה"ב עם 1:2 על אזרנקה: "אני בשוק"

באחד מגמרי הנשים הטובים ביותר בשנים האחרונות, האמריקאית השיגה את הגראנד סלאם ה-15 בקריירה אחרי שעתיים ו-10 דקות. המדורגת 1 בעולם נתנה את משחק חייה, אבל זה לא הספיק מול אחת הטניסאיות הגדולות בכל הזמנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.09.12 - 02:21
סרינה. בלתי ניתנת לעצירה (gettyimages)
סרינה. בלתי ניתנת לעצירה (gettyimages)

מה עוד אפשר לעשות נגדה? ויקטוריה אזארנקה עשתה את כל שביכולתה, דחקה אותה לקצה וכמעט שכבר שמה ידה על הגביע. אבל סרינה וויליאמס יש רק אחת. הטניסאית האמריקנית לקחה את אליפות ארה"ב הלילה (בין ראשון לשני) עם 2:6, 6:2, 5:7 על אזארנקה באחד המשחקים הגדולים בשנים האחרונות, ורשמה את תואר הגראנד סלאם ה-15 לשמה.

הרבה אנשים ציפו שהמשחק הזה יהיה חד צדדי, שסרינה תביס את הבלארוסית שמדורגת 1 בעולם בלי תנאי. התחזית הזו הייתה מבוססת מאוד: ב-10 המפגשים שלהן עד היום, סרינה שמטה רק 4 מערכות. אבל המקרה הזה היה שונה - אזארנקה התעלתה על עצמה ולמרות פתיחה חלשה שלה, היא החזירה מלחמה והייתה קרובה לקחת את הניצחון. בשורה התחתונה, עם זאת, וויליאמס פשוט יותר טובה ושוב שמה קץ לחלומות של הבלארוסית בטורניר גדול - בפעם ה-3 ברציפות.

בווימבלדון החולף זו הייתה סרינה שניצחה את אזארנקה בחצי הגמר, בדרך לזכייה בתואר. הריטואל חזר על עצמו גם בחצי גמר הטורניר האולימפי בלונדון. למרות שהפעם היא הייתה צריכה להזיע, סרינה הוכיחה שהיא בכושר הטוב ביותר שלה מזה שנים, אולי מאז שזכתה ב-4 גראנד סלאמים ברציפות אי שם ב-2003. בכושר הנוכחי, כאשר המדורגת הבכירה זורקת את כל מה שיש לה עליך ואת עדיין מנצחת, אי אפשר למצוא סדקים בענקית הזו.

הניצחון הזה מסמל גם סוג של סגירת מעגל עבור האחות הקטנה לבית וויליאמס עם הקהל הביתי. זו הזכייה הראשונה שלה בגראנד סלאם האמריקני מאז 2008, והרצף הזה כלל הפסד בגמר לסמנת'ה סטוסור בשנה שעברה, אז היא עשתה כותרות דווקא בגלל שתקפה מילולית את אחת משופטות הקו. כעת היא שוב זכתה לתשואות באצטדיון ארתור אש.

לאחר המשחק היה אפשר להרגיש בבירור שאפילו וויליאמס לא מבינה את גודל הניצחון. סרינה סיפרה בראיון שקדם להגשת הגביע: "אני באמת לא האמנתי שאנצח. הכנתי כבר את נאום ההפסד, אני בשוק". אזארנקה הוסיפה על יריבתה: "הניצחון בהחלט מגיע לה, הכבוד הוא שלי לעמוד כאן ליד כזאת אלופה. נתתי הכל היום, לא יהיו לי חרטות אחרי המשחק".

מהלך המשחק
סרינה וויליאמס פתחה מצויין והצליחה לשבור כבר בהתחלה ולעלות ל-0:2. האמריקנית נמצאת בכל מקום על המגרש, אין כדור שהיא לא מגיעה אליו. לקחו לסרינה בדיוק 20 דקות לעלות ל-1:4. אזרנקה הצליחה לשמור על משחקון ההגשות שלה, אבל בעיקר נהנתה משגיאות בלתי מחוייבות של אלופת ווימבלדון וצמצמה ל-2:4. סרינה שמרה על משחקון ההגשה שלה והצליחה לשבור על האפס את אזרנקה ולנצח במערכה, 2:6.

המערכה השנייה התחילה בניגוד מוחלט למומנטום שנוצר בראשונה. אזרנקה הדהימה את סרינה ושברה אותה כבר במשחקון הפתיחה, שמרה על ההגשות שלה ועלתה ל-0:2. שתיהן שמרו על החבטות והגיעו ל-1:3, אבל אז הבלארוסית הצליחה לשבור את סרינה בשנית ועלתה ל-1:4 לקול תשואות הקהל. מכאן הדרך של הבלארוסית לניצחון 2:6 במערכה היה קליל והיא הראשונה שלוקחת לסרינה מערכה בטורניר הנוכחי.

אזרנקה כבר גרמנה לנו לחשוב שהיא תרכב על המומנטום לניצחון, כאשר שברה שוב את וויליאמס כבר בפתיחת המערכה המכרעת. אבל סרינה לא תיפול כל כך מהר והיא שברה בחזרה. המטוטלת עברה לצד של אזרנקה, כאשר היא שברה את סרינה על האפס ועלתה ל-3:4. ושוב, כשהיא כבר מגישה לניצחון, זה לא הספיק. סרינה שברה ל-5:5 והמשיכה את המותחן. פה אזארנקה כבר לא עמדה בלחץ, סרינה שברה אותה שוב וניצחה 5:7 כדי להתחיל בחגיגות.