הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סרינה: הניצחון הכי מתוק שיכול להיות. רוצה רק להמשיך לחלום

האמריקנית ניצחה את אזרנקה בתום מותחן אדיר בגמר ה-US OPEN, קטפה תואר גראנד סלאם מספר 15 ואמרה: "לא הפסקתי להאמין". מאמנה: "ההורים שלה יצרו מכונה". הבלארוסית פירגנה בגדול: "היא השחקנית הטובה אי פעם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.09.12 - 08:30
סרינה, כמה כאלה היא עוד תאסוף? (GETTYIMAGES)
סרינה, כמה כאלה היא עוד תאסוף? (GETTYIMAGES)

טניס הנשים סופג בשנים האחרונות לא מעט ביקורות על הרמה הירודה ביחס לשנים עברו, ולעיתים גם די בצדק. אולי בגלל זה סרינה וויליאמס ו-ויקטוריה אזרנקה החליטו לספק לנו אתמול (ראשון) את אחד המשחקים היותר מרתקים שנראו לאחרונה בגמר ה-US OPEN, בסופו האחות הצעירה לבית וויליאמס ניצחה, העלתה את מאזנה מול הבלארוסית ל-1:10 ואספה תואר גראנד סלאם מספר 15 בקריירה.

האמריקנית פתחה בטירוף וניצחה את המערכה הראשונה 2:6 בתוך 34 דקות בלבד. בשלב הזה נראה היה כי סרינה תהפוך גם את הגמר הזה לשעשוע מבחינתה, אבל אז המדורגת 1 בעולם נכנסה לתמונה. אזרנקה החלה להעז יותר, הגיעה לכל כדור אבוד בהגנה והשוותה את המשחק בסופו של דבר עם 2:6 משלה. במערכה השלישית היא גם שברה ראשונה, אבל אלופה כמו סרינה לא באמת תישבר. היא חזרה כמו גדולה וסגרה עניין עם 5:7.

"לנצח בצורה כל כך צמודה זה הדבר הכי מרגש שיש, בטח כשזה קורה בגמר של טורניר גראנד סלאם" ,אמרה בסיום סרינה הנרגשת. "התחרתי בצורה פשוט נהדרת, למעשה לא הפסקתי בשום שלב להתחרות. המוטיבציה שלי כל כך גבוהה עכשיו. אני רק רוצה להישאר מפוקסת ולהשאיר את החלום הזה חי".

בעקבות הזכיה התקרבה סרינה עוד קצת לחבורת הצמרת בכל מה שקשור לתארי גראנד סלאם, כאשר כעת היא רחוקה 3 זכיות בלבד ממרטינה נברטילובה האגדית. מהפסגה היא רחוקה 9 זכיות, אבל מישהו באמת מוכן להמר נגדה? "לא חשבתי אף פעם שאני אתקרב בכלל לשבור את השיאים האלה", הצטנעה סרינה. "אם אצליח לזכות בשני סלאמים בשנה, זה יהיה נהדר".

אחד האחראים לביצועים המדהימים של וויליאמס בחודשים האחרונים הוא המאמן שלה, פטריק מוראטוגלו, שהחל לעבוד איתה אחרי ההפסד בגמר רולאן גארוס. "ההורים שלה יצרו מכונה ואני בתור מאמן צריך רק להראות לה כיצד להשתמש במפתח למכונה הזו", סיפר המאמן בצורה ציורית משהו. "ברגע שהיא עושה את הדברים נכון - היא השחקנית הטובה בתבל".

והיה גם את הצד המפסיד. ויקטוריה אזרנקה חלמה על זכיה שנייה בקריירה בתואר מייג'ור (זכתה בתחילת השנה באוסטרליה), אבל גם היא יודעת שהפסידה בסופו של דבר לשחקנית טובה יותר. שחקנית היסטורית. "בשבילי היא סרינה היא השחקנית הטובה בכל הזמנים. היא לקחה את המשחק לרמה אחרת", פירגנה המדורגת 1 בעולם. "היא הוכיחה איזו אלופה ענקית היא ולעמוד פה לידה זו זכות גדולה. אין לי שום חרטות".