הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פדרר בחצי הגמר במאסטרס אחרי 4:6, 6:7 מול דויד פרר

השוויצרי השיג ניצחון שני בטורניר בלונדון ועלה למאזן 0:14 נגד יריבו. דל פוטרו ניצח 0:6, 4:6 את טיפסרביץ'

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.11.12 - 18:01
פדרר. משייט (GETTYIMAGES)
פדרר. משייט (GETTYIMAGES)
קצת יותר משבועיים שדויד פרר לא הפסיד משחק טניס. הטניסאי הספרדי זכה בטורניר פאריס והרשים גם במשחק הפתיחה שלו בטורניר המאסטרס של לונדון, אך כל זאת נכון כאשר ליריב שלך לא קוראים רוג'ר פדרר. הערב (חמישי) המדורג 2 בטורניר עצר את המומנטום של הספרדי עם ניצחון 4:6, 6:7 במסגרת בית ב', עלה למאזן של 0:2 והבטיח את המקום בחצי הגמר של טורניר סיום השנה. דל פוטרו שמר על סיכוי לעלות לחצי עם 0:6, 4:6 על טיפסרביץ'.

למרות הכושר הנפלא בו נמצא פרר לאחרונה, היכולת של השוויצרי פשוט היתה גדולה עליו, כפי שקורה בכל פעם שהשניים נפגשים. שימו לב לנתון המדהים הבא. אף על פי שהשניים נמצאים כבר שנים בטופ של הטניס העולמי, פדרר העלה הערב את מאזנו מול פרר ל-0:14. מדהים.

על המשטח עצמו פדרר אמנם ניצח ב-2 מערכות, אבל הדרך לשם לא היתה קלה. שעה -48 דקות לקח לשוויצרי לגבור על יריבו. במערכה הראשונה המדורג 2 עמד לא פחות משמונה פעמים בפני שבירה של הגשותיו, אף לבסוף נשבר רק פעם אחת. פרר לעומתו עמד רק בפני 3 נקודות שבירה של הסרבים שלו, אך נשבר פעמיים בדרך לזכיה של השוויצרי בסט.

המערכה השניה היתה צמודה יותר, כאשר שני הטניסאים שומרים על ההגשות. למרות שנקלע למצבים לא נוחים הנחישות של פרר מהקו האחורי איפשרה לו להגיע לשובר שיוויון. שם האיכות של השוויצרי כבר דיברה. פדרר יצא ממצב של מיני ברייק לחובתו ובהמשך שובר השיוויון היה דומיננטי יותר (השיג 28 ווינרים במשחק לעומת 16 של יריבו) וסגר עניין עם 6:7 בסט השני.

חואן מרטין דל פוטרו - יאנקו טיפסרביץ' 0:6, 4:6
הארגנטיני השאיר מאחוריו את ההפסד המאכזב לדויד פרר כשהביס את הסרבי, שמדורג 9 בעולם. דל פוטרו פתח בצורה מוחצת את המשחק עם שלוש שבירות ובייגל מהיר (0:6). במערכה השניה טיפסרביץ' נראה מעט יותר טוב, אך עדיין לא הצליח לסכן את משחקוני ההגשה של דל פוטרו, ששבר פעם אחת בדרך ל-4:6 במערכה ו-0:2 בתוך שעה ו-17 דקות.

למרות הניצחון המרשים, הסיכויים של "דלפו" להתקדם לחצי גמר המאסטרס הם די קלושים. הארגנטיני יצטרך לנצח את רוג'ר פדרר בשחזור של גמר באזל האחרון ולקוות במקביל להפסד של דויד פרר לטיפסרביץ', שמסתמן כשחקן החלש בטורניר.