דייויס: צפו בישראל מפסידה 3:0 אצל צרפת בבית העולמי

אחרי שוויינטרוב וסלע הפסידו במשחקי היחידים, קרס האחרון יחד עם יוני ארליך במפגש הזוגות 7:6, 6:1, 6:0 ללודרה ובנטו. נבחרת הטריקולור מחכה למנצחת בין ארגנטינה לגרמניה (0:2), הישראלים מחכים למפגש ההישרדות בספטמבר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.02.13 - 16:47
תחילת כתבה

מי שציפה להפתעה במפגש גביע הדייויס ברואן, נחת היום (שבת) בצורה כואבת לקרקע המציאות. אחרי הפסדים של אמיר ויינטרוב לג'ו-ווילפריד טסונגה ושל דודי סלע לרישאר גאסקה, הגיע משחק הזוגות בו קרסו יוני ארליך ודודי סלע 7:6, 6:1, 6:0 למיקאל לודרה וז'וליאן בנטו המקומיים. צרפת השלימה 0:3 קליל בדרך למפגש עם המנצחת בין ארגנטינה לגרמניה (0:2), ישראל תיאלץ להתכונן טוב יותר למשחק ההישרדות בבית העליון, שייערך ב-13-15 בספטמבר.

משחק הזוגות מספק בדרך כלל לישראל נקודה בטוחה בדייויס, כמעט מול כל נבחרת בעולם, אבל באולם שברואן היה זה צמד אחד שניסה להביא את הנקודה. אנדי רם פצוע, ולכן דודי סלע שיתף פעולה עם יוני ארליך. איך זה עבד? לא מספיק טוב.

היריבים, כאמור, היו מיקאל לודרה וז'וליאן בנטו. הראשון שימש לא פעם כבן זוגו של אנדי רם, וגם את יוני ארליך הוא מכיר מצוין. השני (מדורג 38 ביחידים ו-83 בזוגות) הוא שחקן ותיק בסבב ויחד עם לודרה נוצר צמד ששרמס את האופוזיציה הישראלית. סלע וארליך אמנם נתנו פייט רציני ונכנעו רק 7:6 במערכה הראשונה, אבל בשני הסטים הבאים השיגו רק משחקון בודד וחתמו למעשה את המפגש במסגרת הסיבוב הראשון.

מהלך המשחק
4 המשחקונים הראשונים הסתיימו בצורה די מהירה עבור הצד המגיש. במשחקון החמישי, תחת ההגשות של ארליך, השיגו הצרפתים שלוש אפשרויות שבירה, אבל הצמד הישראלי הראה הרבה אופי והצליח להפוך את הקערה ולשמור בדרך ל-2:3. במשחקון הבא גם סלע וארליך השיגו שתי אפשרויות שבירה, אך הגשות מעולות של לודרה הצילו את המארחת. 3:3. סלע וארליך המשיכו להיראות טוב והצליחו לכפות שובר שיוויון, אך בו לודרה ובנטו היו טובים הרבה יותר וניצחו 6:7 את המערכה הראשונה.

במערכה השניה זה כבר ממש לא היה כוחות. לודרה ובנטו שברו פעמיים את ההגשות של ישראל, פעם את ארליך ופעם את סלע, וטיילו ל-1:6 בתוך פחות מחצי שעה של טניס. המצב בסט השלישי היה אפילו גרוע יותר ונראה היה שסלע וארליך רק ממתינים שהצרפתים ישלימו כבר את ההשפלה בצורה כמה שפחות כואבת. אס של לודרה סיפק נקודת משחק ראויה, ושלח את צרפת לשלב הבא.

ישראל, כאמור, תנסה להתאושש בזמן למפגש ההישרדות בבית העליון, שייערך ב-13-15 בספטמבר. שמונה המפסידות של הסיבוב הראשון בבית העולמי יתמודדו מול שמונה מנצחות איזוריות על הכרטיס, כאשר גם מיקום המפגשים ייקבע בהגרלה.