הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לראשונה מאז 2005: פאר לא בטופ 100, צנחה למקום ה-114

לישראל אין נציגים במאיה הראשונה בדירוג אחרי 15 שנה ברציפות. סלע טיפס 3 שלבים למקום ה-103. נשים: סרינה במקום הראשון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.02.13 - 09:27
תצליח לחזור למעלה? שחר פאר (gettyimages)
תצליח לחזור למעלה? שחר פאר (gettyimages)
"אם אני אחזור לטופ, אז אני אחזור ואם לא, אז לא". את המשפט הזה אמרה שחר פאר לאחרונה במהלך טורניר הפדרציה באילת. היום (שני) הגיעה ההתרסקות, כאשר הישראלית הבכירה, שכבר דורגה בשיאה במקום ה-11 בעולם, רשמה צניחה חופשית של 23 מקומות בדירוג העולמי למקום ה-114 בעולם. לראשונה אחרי שמונה שנים פאר מחוץ לטופ 100.

האם היא עדיין מסוגלת לעשות את זה ולחזור למעלה? ובכן, פאר כבר התאוששה מנפילות, אך נדמה שהפעם זה יהיה קשה מתמיד. גם פאר וגם מאמנה פאבלו ג'יאקופלי מודעים לכך. מנגד, יוליה גלושקו, שהציגה יכולת נהדרת בפדרציה עלתה שלושה שלבים למקום ה-178.

יש לציין כי בעקבות הירידה של פאר, נוצר מצב שלא היה כמותו מאז 1998 ובו לישראל אין אף נציג/נציגה במאה הטניסאים הראשונים בעולם. השרשרת של סמאשנובה, פאר, הראל לוי, דודי סלע ואחרים נקטעה. דודי סלע עצמו טיפס שלושה שלבים למקום ה-103 בעולם ואילו אמיר ויינטרוב נותר במקומו, ה-177 בעולם. פאר תתמודד השבוע בטורניר ממפיס בו תפגוש בסיבוב הראשון את המדורגת 34 בעולם, הבלגית קירסטן פליפקנס.

סרינה שוב במקום הראשון
11 שנה אחרי שעלתה לראשונה לפסגת דירוג הנשים, סרינה וויליאמס עשתה זאת שוב. הטניסאית שזכתה בווימבלדון, במשחקים האולימפיים ובאליפות ארצות הברית השלימה את ההשתלטות שלה. אמנם סרינה הפסידה בגמר טורניר דוחא לויקטוריה אזארנקה, שירדה למקום השני בעולם, אך זה הספיק לה כדי לחלוף בדירוג על פני הבלארוסית. זו הפעם השישית שוויליאמס עולה לפסגה והיא הטניסאית המבוגרת ביותר בעולם שמגיעה למעמד כזה.

יתר העשירייה בנשים: אזרנקה, מריה שראפובה, אגניישקה רדוואנסקה, נה לי, אנג'ליק קרבר, שרה אראני, פטרה קביטובה, סמנת'ה סטוסור וקרולין ווז'ניאקי.

אצל הגברים אין שינויים מיוחדים. ז'יל סימון עלה שלב אחד למקום ה-13 וטומי האס טיפס ארבעה שלבים למקום ה-18. זינוק משמעותי רשם דויד נלבנדיאן, שעלה מהמקום ה-93 ל-78. העשירייה נותרה ללא שינוי: נובאק דיוקוביץ', רוג'ר פדרר, אנדי מארי, דויד פרר, רפאל נדאל, תומאס ברדיץ', חואן מרטין דל פוטרו, ג'ו וילפריד טסונגה, יאנקו טיפסרביץ', רישארד גאסקה.