אינדיאן וולס: פדרר ונדאל עלו לשמינית הגמר

השווייצרי טייל מול דודיג, הספרדי ניצל פרישה של מאייר והקרב הצפוי ברבע מתקרב. הפסד מביך לסלע בדאלאס

מערכת אתר ערוץ הספורט  12.03.13 - 07:46
פדרר, טייל לשמינית הגמר (GETTYIMAGES)
פדרר, טייל לשמינית הגמר (GETTYIMAGES)
תחילת כתבההמדורג מספר 5 בעולם, רפאל נדאל, בקושי בילה על המגרש השבוע, אבל הוא כבר העפיל לשלב שמינית הגמר בטורניר האינדיאן וולס שנערך בימים אלו בקליפורניה. הספרדי עבר את הסיבוב השלישי באופן אוטומטי, לאחר שיריבו הארגנטיני לאונרדו מאייר הודיע על פרישה מההתמודדות בעקבות פציעה בגבו. מי שעוד הבטיח את מקומו בין 16 האחרונים הוא רוג'ר פדרר, שלא התקשה להשאיר מאחור את איבן דודיג.

עבור רפא נדאל מדובר בפעם הראשונה שבה הוא מתמודד על מגרש קשה מזה למעלה משנה, לאחר שרק לאחרונה חזר לפעילות. כזכור, השור ממאיורקה, זוכה 11 תארי גראנד סלאם, סבל מפציעה שהשביתה אותו ל-7 חודשים. בשלב שמינית הגמר יחכה לו ארנסט גולביס הלטבי, שניצח 7:5, 3:6, 4:6 את אנדראס ספי האיטלקי.

אם נדאל יעפיל לרבע הגמר באינדיאן וולס, הוא צפוי לפגוש שם יריב מוכר הרבה יותר בדמותו של רוג'ר פדרר (שוויץ, 2 בעולם), שפירק 3:6, 1:6 את איבן דודיג הקרואטי בתוך 61 דקות בלבד. פדרר הכניס את הסרב הראשון באחוזים נמוכים מאוד (50), אבל מול יריב נחות בצורה משמעותית זה הספיק. בשלב הבא יחכה לפנומן מפגש עם בן ארצו סטאניסלאס ווארינקה, שניצח 4:6, 5:7 את לייטון יואיט.

מי שצפוי להיות בחצי הגמר נגד המנצח העתידי בין פדרר לנדאל הוא תומאס ברדיץ', שהעפיל גם כן לשמינית הגמר אחרי ניצחון קליל על פלוריאן מאייר (4:6, 1:6). הצ'כי המצוין יפגוש את רישאר גאסקה הצרפתי, שניצח 1:6, 4:6 את ייז'י יאנוביץ' הפולני.

* דודי סלע חולם לחזור למאייה הראשונה בעולם, אבל אחרי ההפסד המשפיל שספג אתמול בלילה יהיה לו קשה לעשות זאת. המדורג 122 בעולם הפסיד 7:5, 6:0, שימו לב טוב, למדורג 914 בעולם, הגרמני סימון סטדלר. נתון מביך לא פחות הוא שהמשחק הסתיים לאחר 44 דקות בלבד.

הדפס