הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פנצ'ר בדרך לצרפת: דיוקוביץ' עף מרומא כבר ברבע הגמר

רגע לפני הרולאן גארוס, נראה שהמדורג 1 בעולם לא בכושר שיא. הסרבי הפסיד 2:6, 7:5, 6:4 לברדיץ'. נדאל ניצח את פרר. סרינה וויליאמס עלתה לחצי עם ניצחון 22 ברציפות ושברה שיא קריירה. שראפובה פרשה במפתיע בשל פציעה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.05.13 - 18:32
נולה עף מרומא (gettyimages)
נולה עף מרומא (gettyimages)

משהו לא טוב עובר על נובאק דג'וקוביץ'. רגע לפני פתיחתו של טורניר הרולאן גארוס בצרפת, הסרבי עף ברבע גמר טורניר רומא אחרי שהפסיד 2:6, 7:5, 6:4 לתומאס ברדיץ'. בטורניר הקודם במדריד, נולה טס כבר בסיבוב השני כשהפסיד לגריגור דימיטרוב המדורג 26 בעולם. הצ'כי יפגוש את רפאל נדאל המתקאמבק, שממשיך להרשים. בחצי הגמר השני ישחקו רוג'ר פדרר ובנואה פייר.

דג'וקוביץ', המדורג 1 בעולם הגיע בטוח בעצמו למשחק מול הצ'כי אחרי שניצח 14 המשחקים מתוך 15 מולו. תחילה היה נראה כי הסרבי בדרך לקבוע את הניצחון ה-15, אבל אלילת המזל וגם היכולת יש לומר, נחתה על ברדיץ' והוא טס עם שתי מערכות רצופות, מהפך מדהים וכישלון צורב עבור דג'וקוביץ'.

רפאל נדאל התקשה מעט אבל לבסוף המשיך את המומנטום הנפלא מהתקופה האחרונה וניצח 4:6, 6:4, 2:6 את דויד פרר בדרבי ספרדי לוהט בין שני מומחי חימר. הוא יפגוש בחצי הגמר את תומאס ברדיץ'.

בניגוד לדיוקוביץ', רוג'ר פדרר העפיל לחצי הגמר. השווייצרי, שמדורג 3 בעולם ונח בחודש אפריל, נראה רענן מול ייז'י יאנוביץ' הפולני, שממשיך להציג יכולת הגשה מרשימה. יאנוביץ' (24 בעולם) בן ה-22, עשה חיים קשים לפדרר, אך לבסוף נכנע 6:4, 7:6. השווייצרי, שינסה לזכות ברולאן גארוס בפעם השניה בקריירה, יפגוש בחצי הגמר את הפתעת הטורניר - בנואה פייר הצרפתי (36 בעולם), שניצח 1:6, 0:6 את מרסל גרנויירס. פייר כבר ניצח ברומא את חואן מונאקו וחואן מרטין דל פוטרו.

בצד הנשי של הטורניר, סרינה וויליאמס הביסה תוך פחות משעה 2:6, 0:6 את קרלה סוארס נבארו ועלתה לחצי הגמר. האמריקנית במדורגת 1 בעולם קבעה ניצחון 22 ברציפות שוברה את שיאה האישי. במשחק רבע הגמר הנוסף, הודיעה במפתיע מריה שראפובה כי היא פושרת מהטורניר עקב פציעה. שרה ארני שהיתה אמורה לשחק מולה עלתה אוטומטית לחצי הגמר. הרוסיה זכתה בעונה שעברה בטורניר וכעת לא תוכל להגן על תוארה. ארני לעומת זאת רשמה ציון דרך יפה כאשר היתה לאיטלקיה הראשונה מזה 28 שנים שמגיעה למעמד חצי הגמר.