הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גם ברומא יש קלאסיקו: פדרר ונדאל ייפגשו בגמר הטורניר

הענקים עם הצהרת כוונות לפני הרולאן גארוס: רפא עבר את ברדיץ', השווייצרי גבר על פר. בריסל: ניצחון לפאר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.05.13 - 22:24
נדאל. עוד דייט עם פדרר (gettyimages)
נדאל. עוד דייט עם פדרר (gettyimages)
הרולאן גארוס בצרפת הולך ומתקרב, ומדי שנה טורניר המאסטרס היוקרתי ברומא מספק סוג של מראה לקראתו. הערב (שבת) נקבע משחק הגמר, אליו הגיעו שני השמות המוכרים מכולם, שמעט נדחקו הצידה בתקופה האחרונה: רוג'ר פדרר ורפאל נדאל.

הטניסאי השווייצרי, הגדול והמעוטר בכל הזמנים, יצא לאחרונה להפסקה לצורך התרעננות ובעוד שהשור ממאיורקה הדרדר עד למקום החמישי בעולם לאחר שהושבת לתקופה ארוכה. אלא שלמרות הכל, הם הוכיחו שוב שהם עדיין כאן - ולקראת הגראנד סלאם - אי אפשר יהיה להתעלם מהם.

הראשון לעלות לגמר היה רפא, שלא התקשה לעבור את תומאס ברדיץ' עם 2:6, 4:6 משכנע. הספרדי שלט לחלוטין במשחק ואת המערכה הראשונה הוא ניצח תוך חצי שעה בלבד כאשר הוא שובר פעמיים את ההגשות של יריבו.

הצ'כי חזר לעצמו מעט בסט הבא, אך למרות זאת הספרדי ידע לנצח. נדאל הציג לא פחות מ-92% אחוזים נהדרים בהגשה הראשונה, שבר פעם אחת והשלים את המשימה בתוך שעה ו-17 דקות. הגמר הזה, אגב, יהיה השמיני ברציפות של הספרדי בבירה האיטלקית.

וזה ממש לא יהיה קל, שכן בצד השני ימתין לו עמיתו/יריבו הגדול. פדרר סיים את הריצה היפה שעשה בנואה פר המפתיע וסגר עניין עם 6:7, 4:6 קשה מול הצרפתי העיקש. במערכה הראשונה, השניים הציגו משחקוני הגשה בינוניים יחסית וכל שחקן שבר את יריבו פעם אחת. בשובר השיוויון היה השווייצרי חד יותר והשלים 5:7 לא פשוט כלל.

גם בסט השני זה הלך צמוד-צמוד, אך אלוף ווימבלדון שבר ל-2:3 ומשם לא הביט לאחור. פר ניסה להשיב מלחמה ואף הגיע לשתי נקודות שבירה לזכותו, אלא שקצרה ידו ופדרר השלים את העבודה בתוך שעה וחצי. עכשיו, ניתן רק לחכות לקלאסיקו הגדול של עולם הטניס בעשור האחרון.

* בטורניר בריסל, שחר פאר העפילה לסיבוב השני של המוקדמות. הישראלית, שצנחה לאחרונה למקום ה-123 בדירוג העולמי, גברה על כריסטינה קוצובה (259 בעולם) 4:6, 5:7 בדרכה לשלב הבא.